Derbowe zwycięstwo KSZO z KSSPR-em. Pozostałe drużyny z regionu przegrały swoje mecze

poniedziałek, 23 listopada 2020 14:52 / Autor: Sebastian Kalwat

W weekend rozegrano 8. kolejkę rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych. Szczypiorniści KSZO Handball Ostrowiec pokonali w derbach KSSPR Końskie 30:26. Niestety, pozostałe ekipy z województwa świętokrzyskiego przegrały swoje mecze. Najbliżej zwycięstwa byli zawodnicy Wisły Sandomierz, którzy ulegli Viretowi Zawiercie dopiero po serii rzutów karnych.

KSSPR Końskie - KSZO Handball Ostrowiec Św. 26:30 (13:16)

KSSPR: Szot, Witkowski 1 - Woś 8, Wolski 6, Matyjasik 3, Maleszak 2, Kubała 2, B. Sękowski 1, Ciszek 1, Włodarski 1, Rurarz 1, Słonicki.

KSZO: Piątkowski, Kijewski - Jeżyna 9, Chmielewski 5, Kowalczyk 4,Tkaczyk 3, Grabowski 3, Kogutowicz 2, Wojkowski 2, Jędrzejewski 1, Włoskiewicz 1, Falasa.

Od początku mecz był bardzo emocjonujący. Na początku to gospodarze przeważali, jednak później coraz lepiej zaczęli grać zawodnicy KSZO, którzy prowadzili do przerwy 16:13.

W drugiej odsłonie KSSPR zaciekle walczył i po 40. miuntach na tablicy wyników widniał rezultat 20:20.

Końcówka należała jednak do ostrowczan. W ostatnich fragmentach zdobyli oni trzy bramki z rzędu i ostatecznie pokonali konecczan 30:26.

KSZO z dorobkiem 13 punktów po siedmiu spotkaniach, zajmuje czwartą lokatę. KSSPR jest dziesiąty z sześcioma ''oczkami'' na koncie.

KS VIRET CMC Zawiercie - SPR Wisła Sandomierz 24:24 (12:15) k. 5:4

Viret: Jarosz, Teterycz - Kapral 6, Romian 3, Zagała 3, Kurzawa 3, Danysz 3, Cegłowski 3, Szeląg 2, Zagała 1, Matysek, Bugaj, Wójcik, Jałowiecki.

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Kabata 7, Skuciński 5, Białkowski 4, Malinowski 3, Rusin 2, Werstler 2, Szklarski 1, Pawelczyk, Kozioł.

Bardzo dobra gra w obronie, podparta świetną postawą w bramce Daniela Skowrona, skutkowała tym, że Wisła do przerwy prowadziła różnicą trzech goli (15:12).

Druga połowa była bardzo wyrównana. W samej końcówce spotkanie obfitowało w wiele kontrowersji, spowodowanych decyzjami arbitrów. Sandomierzanie prowadzili jedną bramką, a następnie zdobyli kolejną, jednak nie została ona uznana. Obrotowy Michał Szklarski mimo, iż był trzymany, zdołał trafić do siatki, ale sędziowie... nie zaliczyli bramki i odgwizdali faul w ataku.

Ta sytuacja mocno wyprowadziła z równowagi szczypiornistów Wisły, a Viret skorzystał z "prezentu" i chwilę przed końcem zdołał doprowadzić do wyrównania.

W serii rzutów karnych lepsi okazali sie gracze z Zawiercia i to oni wygrali mecz. Wiśle na pocieszenie musiał wystarczyć jeden punkt.

Sandomierzanie nadal okupują ostatnią pozycję w tabeli I ligi.

MUKS Zagłębie Sosnowiec - AZS UJK Kielce 28:24 (15:12)

Zagłębie: Ratuszniak, Mentel - Kowalski , Danysz 8, Chromy 5, Biernacki 4, Płonka 4, Kolano 3, Popczyk 2, Kempys 1, Szlinger 1, Włoka, Piątek, Migała, Kkorzyniec, Bujoczek.

AZS UJK: Drozd, Pyrka - Goliszewski 16, Gasin 4, Stępnik 1, Sornat 1, Siedlarz 1, Wójcik 1, Bernacki, Wacek, Bulski, Boszczyk, Zdziech, Bysiak, Pawłowski.

Pierwsza połowa przez większość czasu była dobra dla graczy z Kielc. W 20. minucie prowadzili oni bowiem 9:8.

Niestety ostatnie dziesięć minut przed przerwą lepiej rozegrali gracze Zagłębia, którzy zdobyli sześć bramek, przy tylko trzech AZS-u i do przerwy prowadzili 15:12.

Cała druga połowa była wyrównana, jednak gospodarze kontrolowali wynik i nie dali zbliżyć się z wynikiem "Akademikom". Kielczanie przegrali 24:28.

Z dorobkiem dziewięciu punktów AZS jest na siódmym miejscu w ligowej tabeli.

Kapitalne spotkanie rozegrał Daniel Goliszewski zdobywca 16(!) goli.

Orlen Upstream SRS Przemyśl - SMS ZPRP Kielce 38:32 (20:21)

SRS: Szczepaniec, Sar, Iwasieczko – Kulka 10, Stołowski 7, M. Kroczek 5, Drozdalski 4, Światłowski 4, M. Nowak 3, Maciej Kubisztal 2, Kielar 1, Starzecki 1, A. Nowak 1, Kubik, Walczyk, Michał Kubisztal.

SMS: Poźniak, Jastrzębski – Będzikowski 13, Ruhnke 6, Domagała 4, Kosiba 3, Bykowski 2, Graczyk 2, Smulski 1, Rosowski 1, Pacuła, Węgielewski, Głuszczenko, Kapela.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych trenera Mariusza Jurasika była bardzo dobra. Utrzymywali oni kilkubramkową przewagę, a na przerwę schodzili prowadząc 21:20.

Niestety, z biegiem czasu to gospodarze zaczęli dochodzić do głosu, w końcu wyszli na prowadzenie i ostatecznie wygrali 38:32.

SMS Kielce z dorobkiem ośmiu punktów zajmuje ósmą pozycję w tabeli.

W sobotę zostanie rozegrana 9. kolejka rozgrywek I ligi. W derbach AZS UJK Kielce zagra z KSSPR-em Końskie, Wisła Sandomierz z MTS Chrzanów, KSZO Handball z Viretem Zawiercie, a SMS Kielce z Zagłębiem Sosnowiec.