[I liga piłkarzy ręcznych] Zmienne szczęście drużyn z regionu. Wygrane AZS-u UJK i KSSPR-u. KSZO i SMS z porażkami

poniedziałek, 14 grudnia 2020 14:13 / Autor: Sebastian Kalwat

W weekend odbyła się ostatnia w tym roku kolejka pierwszej ligi piłkarzy ręcznych. KSSPR wysoko pokonał Olimpię Piekary Śląskie, a AZS UJK po 77 dniach wreszcie wygrał ligowe spotkanie. KSZO i SMS Kielce tym razem przegrały swoje mecze.

AZS UJK Kielce - Unimetal Recykling MTS Chrzanów 33:26 (18:10)

AZS UJK: Drozd, Pyrka - Gasin 6, Zdziech 5, Bernacki 4, Papaj 4, Siedlarz 4, Boszczyk 2, Goliszewski 2, Wójcik 2, Wacek 1, Stępnik 1, Bysiak 1, Pawłowski 1, Szafarczyk, Sornat.

MTS: Górkowski, Małodobry, Plaszczak – Wierzbic 5, Skoczylas 4, Kowal 3, Wadowski 3, Hardzina 2, Madeja 2, Rola 2, Krasucki 1, Orlicki 1, Skoczylas 1, Stroński 1, Węgrzyn 1, Pasierb.

Bardzo dobre spotkanie rozegrali w minioną sobotę zawodnicy AZS-u UJK. Już od pierwszych minut dyktowali oni warunki gry, prowadząc po około kwadransie różnicą kilku bramek.

Kolejne minuty nie przyniosły większych zmian i na przerwę kielczanie schodzili prowadząc 18:10.

W drugiej odsłonie podopieczni trenera Tomasza Błaszkiewicza kontrolowali przebieg spotkania. W pewnym momencie prowadzili już nawet jedenastoma bramkami, ale rozluźnienie w ostatnich minutach spowodowało, iż ostatecznie wygrali z MTS-em Chrzanów 33:26.

Kielczanie z dorobkiem 13 "oczek" zakończyli pierwszą rundę rozgrywek na ósmej pozycji w tabeli.

Olimpia Medex Piekary Śl. - KSSPR Końskie 18:28 (12:15)

Olimpia: Zapora, Widera - Rosół 4, Miłek 3, Cieniek 2, Czapla 2, Kotalczyk 2, Całujek 1, Ludyga 1, Parzonka 1, Pluczyk 1, Więckiewicz 1, Beczek, Cieślik, Kowal.

KSSPR: Szot, Witkowski, Jarosz 1 - Kubała 9, Napierała 5, Matyjasik 4, W. Sękowski 4, Ciszek 3, Rurarz 2, Ciołak, B. Sękowski, Słonicki, Włodarski, Wolski, Woś.

Pierwsza połowa spotkania w Piekarach Śląskich była bardzo wyrównana. Konecczanie grali bardzo dobrze, jednak gospodarze nie odpuszczali i dlatego na około dziesięć minut przed końcem prowadzili 12:9. Końcówka należała jednak do KSSPR-u. Podopieczni Mateusza Przybylskiego zdobyli sześć goli z rzędu, nie tracąc przy tym żadnego i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 15:12.

Druga część meczu miała podobny przebieg do pierwszej. Na początku obie strony grały bramka za bramkę, ale ostatnie minuty zdecydowanie na swoją korzyść rozstrzygnęli konecczanie i wygrali 28:18.

KSSPR spędzi przerwę w rozgrywkach na piątym miejscu z dorobkiem 15 punktów.

SMS ZPRP Kielce - Viret CMC Zawiercie 25:29 (14:11)

SMS ZPRP: Ałaj, Błażejewski, Jastrzębski - Graczyk 7, Węgielewski 4, Będzikowski 3, Antolak 3, Ruhnke 3, Głuszczenko 2, Domagała 2, Pacuła 1, Bykowski, Kosiba, Kapela, Rosowski.

Viret: Jarosz, Teterycz - Kapral 7, Danysz 4, Cegłowski 3, Romian 3, Szeląg 3, S. Zagała 3, Kurzawa 2, Makaruk 2, Bednarz 1, Jałowiecki 1, Bugaj, Matysek, Wójcik, I. Zagała.

Pierwsza cześć spotkania była bardzo dobra w wykonaniu SMS-u. Kielczanie grali skutecznie, a świetnie w bramce spisywał się Jakub Ałaj i dlatego po 30. minutach prowadzili 14:11.

Niestety, duża liczba niewymuszonych błędów ze strony kielczan spowodowała, że do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić goście z Zawiercia i najpierw dogonili, a następnie uzyskali kilkubramkową przewagę nad drużyną z Kielc.

Ostatecznie, mimo ambitnej postawy do samego końca, SMS przegrał 25:29.

SMS Kielce jest na dziesiątym miejscu w ligowej tabeli z ośmioma punktami w dorobku.

KSZO Handball Ostrowiec Św. - Padwa Zamość 27:31 (12:17)

KSZO Handball: Kijewski, Piątkowski - Grabowski 6, Włoskiewicz 5, Chmielewski 4, Jeżyna 3, Kogutowicz 3, Falasa 2, Tkaczyk 1, Granat 1, Kłonica 1, Cukierski, Sieniek, Kowalczyk, Jagiełło.

Padwa: Procho, Proć, Wnuk - Obydź 7, T. Fugiel 6, Szymański 5, Małecki 4, Mchawrab 4, Puszkarski 2, Skiba 2, Bajwoluk 1, Adamczuk, S. Fugiel, Kłoda.

Mimo wyrównanego początku, kolejne minuty przebiegały pod dyktando zamościań, którzy po kwadransie prowadzili 9:3.

Niestety, zła seria w pierwszej fazie spotkania odcisnęła piętno na pozostałej jego części. Padwa kontrolowała wynik i nie pozwoliła się dogonić szczypiornistom KSZO, którzy przegrali 27:31.

KSZO Handball zakończyło rundę na czwartym miejscu w tabeli, mając na swoim koncie 16 punktów.

Wisła Sandomierz, która w tej serii pauzowała, znalazła się na ostatnim, 11 miejscu w tabeli. Sandomierzanie do tej pory zgromadzili siedem punktów.

Druga runda rozgrywek pierwszej ligi wystartuje pod koniec stycznia 2021 roku.