[III liga] Wreszcie udany weekend dla świętokrzyskich drużyn. Przełamanie rezerw Korony

poniedziałek, 12 kwietnia 2021 12:42 / Autor: Sebastian Kalwat

W 28. kolejce III ligi, Korona II wygrała swój pierwszy mecz na wiosnę, pokonując Stal Stalową Wolę 1:0. Zwycięstwa odniosły także KSZO i Wisła. ŁKS Łagów podzielił się punktami z Siarką Tarnobrzeg.

Korona II Kielce – Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)

Bramki: Michał Dziubek 54

Korona II: Drej – R. Turek (87’ Więckowski), Kośmicki, Dziubek, Szywacz – P. Lisowski, Prętnik– Petrović (69’ M. Kiełb), Szpakowski (87’ K. Turek), Bielka (55’ Zwoźny) – J. Rybus (69’ Piróg)

Stal: Wietecha - Waszkiewicz, Khorolskyi, Hudzik, Sobotka – Conde (55’ Grabarz), Mroziński – Wiktoruk (61’ Płonka), Mistrzyk, Drobot – Piechniak (55’ Jopek).

W pierwszej połowie nieco lepiej na boisku radzili sobie kielczanie, którzy kilkukrotnie próbowali swoich sił w ofensywie. Niestety, za każdym razem brakowało skuteczności. Rywale nie stwarzali sobie zbyt wielu okazji i do przerwy było 0:0.

Świetnie w drugą odsłonę weszli podopieczni Marka Mierzwy. W 52. minucie, po rzucie rożnym, najlepiej w polu karnym zachował się Michał Dziubek i pokonał bramkarza gości, tym samym wyprowadzając Koronę na prowadzenie.

W kolejnych fragmentach spotkania to kielczanie częściej atakowali, ale bezskutecznie. Goście mieli swoje szanse w drugiej połowie, ale żadna z nich nie została wykorzystana i ostatecznie z pierwszego triumfu w rundzie rewanżowej cieszyli się zawodnicy Korony II.

Kieleckie rezerwy mają 27 punktów i zajmują 19. Miejsce w rozgrywkach.

Siarka Tarnobrzeg – ŁKS Probudex Łagów 1:1 (0:0)

Bramki: Gajewski 74 – Rogala 84

Siarka: Kowal – Kowalik (65’ D’Apollonio), Józefiak, Bierzało, Sulkowski (75’ Zmarzlik), Rogala, Tabor, Duda, Szołtys, Bałdyga (65’ Skrzypek), Gajewski.

ŁKS: Michalski – Ślefarski, Wilk, Biesiada, Borowiak (63’ Grzela), Kolasa (75’ Szymański), Gierczak (75’Rogala), Mydlarz, Szałas (63’ Krzeszowski), Imiela, Amarildo.

Przewagę w tym spotkaniu niemal od początku mieli gospodarze, którzy często, aczkolwiek nieskutecznie, próbowali zagrozić bramce Michalskiego. Na domiar złego, od 38. minuty łagowianie musieli sobie radzić w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Biesiada.

Druga odsłona przyniosła kilka sytuacji zarówno ze strony gospodarzy, jak i ŁKS-u. Dobrze między słupkami radził sobie bramkarz drużyny z Łagowa, który kilka razy uratował zespół przed stratą gola.

Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego także próbowali zagrozić bramce Siarki, ale próby m.in. Imieli i Amarildo nie były skuteczne.

Na około kwadrans przed zakończeniem spotkania gospodarze dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Po strzale jednego z zawodników z Tarnobrzega piłkę odbił Michalski, ale wobec dobitki Gajewskiego był bezradny.

Dziesięć minut później łagowianie, grający przez sporą część meczu w osłabieniu, doprowadzili do wyrównania. Mydlarz dośrodkował piłkę na głowę Rogali, który pokonał bramkarza Siarki i ostateczni obie drużyny podzieliły się punktami.

ŁKS Łagów ma w swoim dorobku 40 punktów i plasuje się na 12. miejscu w ligowej tabeli.

Wisła Sandomierz – Stal Kraśnik 1:0 (0:0)

Bramka: Kajpust 65

Wisła: Jurewicz – Tyl, Matuszewski, Pieniążek, Zawiślak, Kuśmierczyk (73’ Wiśniewski), Kajpust, Chmielowiec (80’ Klockowski), Sudy, Stańczyk (80’ Diel Spring), Taranek.

Stal: Borusiński, Dyszy, Jagieła, Gajewski, Bartoś (73’ Imiołek), Michalak, Wolski, Mażysz (65’ Łokieć), Chudyba (65’ Popiołek), Zawierucha (73’ Skrzyński), Czelej (65’ Cygan).

W pierwszej części meczu obie ekipy kilkukrotnie próbowały atakować, jednak żadna z akcji nie przyniosła gola. Dla Wisły szanse mieli m.in. Zawiślak i Zawierucha, ale ich nie wykorzystali.

W 65. minucie sandomierzanie osiągnęli swój cel i wyszli na prowadzenie.

Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Mateusza Chmielowca, który dośrodkował ją wprost na głowę do Adriana Kajpusta. 22-latek strzałem głową pokonał bramkarza gości.

Do końca tego pojedynku Stal próbowała doprowadzić do remisu, ale niewiele wynikało akcji ofensywnych, gdyż dobrze w defensywie spisywała się Wisła. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Wisła ma 44 punkty i zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. – Podlasie Biała Podlaska 2:0 (1:0)

Bramki: Stanisławski 8, Persona 51

KSZO: Korziewicz – Zając, Zaklika (82’ Szymański), Głaz, Paluch (78’ Smuczyński), Szydłowski (89’ Pawlik), Dwórzyński, M. Kaczmarek, Partyka (82’ Mężyk), Persona (78; Bayramov), Stanisławski.

Podlasie: Krasowski – Łęcki (78’ Golba), Salak, Kobza, Kocoł, Nieścieruk, Wojczuk, Dmitruk (53’ Chmielewski), Kosieradzki, Archipow, Andrzejuk.

Świetnie ten mecz rozpoczął się dla zawodników KSZO. Już w ósmej minucie fatalny błąd jednego z obrońców, mierzonym strzałem wykończył Szymon Stanisławski i dał prowadzenie gospodarzom.

W tej części gry jedną świetną okazję mieli także piłkarze Podlasia, ale Kocoł będąc w dogodnej pozycji, oddał zbyt lekki strzał, z którym poradził sobie Korziewicz.

W drugą odsłonę ze sporym animuszem weszli ostrowczanie, a roli głównej wystąpił Tomasz Persona. W pierwszej swojej sytuacji oddał niecelny strzał, jednak w drugiej już się nie pomylił. Prawą stroną boiska popędził Szydłowski i zagrał płaską piłkę w okolicach 11. metra, a nadbiegający Persona ładnym uderzeniem podwyższył wynik tego meczu.

Od tamtej chwili zaczęło się oblężenie bramki KSZO. Goście raz po raz atakowali bramkę Korziewicza, który dwukrotnie świetnie interweniował. Kolejna próba Podlasia zakończyła się strzałem w słupek, zaś dwa uderzenia poszybowały nad bramką KSZO. Ostrowczanie pokonali zespół z Białej Podlaskie 2:0.

Podopieczni Tadeusza Krawca mają 41 punktów i zajmują 10. miejsce w rozgrywkach.

W 29. kolejce ŁKS Łagów podejmie u siebie Wisłę Sandomierz w derbach województwa świętokrzyskiego. KSZO na własnym obiekcie zagra z Podhalem Nowy Targ, zaś Korona II Kielce będzie pauzować.