Industria Kielce dała lekcję rewelacji sezonu

piątek, 17 marca 2023 19:39 / Autor: Damian Wysocki

W piątkowym meczu otwierającym 19. kolejkę PGNiG Superligi, Industria Kielce pokonała w Hali Legionów Torus Wybrzeże Gdańsk 41:25. Po dziewięciomiesięcznej przerwie spowodowanej urazem kolana do gry wrócił Cezary Surgiel.

W kadrze na spotkanie zabrakło Alexa Dujszebajewa, Arcioma Karalioka i Elliota Stenmalma. W zespole gości nie było Miłosza Wałacha. Bramkarz wypożyczony z Kielc, najlepszy gracz lutego w PGNiG Superlidze, zmaga się z lekkim urazem. W kadrze zastąpił go 16-letni Mateusz Syga z drużyny juniorów młodszych. Nastolatek nie pojawił się jednak na parkiecie.

Industria Kielce zaliczyła intensywny początek. Po czterech minutach prowadziła 4:1. W międzyczasie o przerwę poprosił Mariusz Jurkiewicz. Po kilku chwilach jego zespół doprowadził do stanu 4:4, wykorzystując błędy miejscowych w ataku. Na prawym rozegraniu kielczan grał Benoit Kounkoud.

Kolejne minuty przyniosły grę gol na gol. W 14. minucie pierwsze trafienie po przerwie zdobył Cezary Surgiel. Wychowanek kieleckiego klubu wykorzystał rzut karny.

Pięć minut później Industria Kielce prowadziła 15:10. Miejscowi postawili twardsze warunki w obronie.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa przejęli kontrole nad spotkaniem. Wyprowadzali coraz więcej kontrataków. Pięć minut przed zejściem do szatni jeden z nich wykorzystał Dylan Nahi i było 20:13. Mariusz Jurkiewicz poprosił o drugi czas. Industria Kielce prowadziła do przerwy 22:14.

Po zmianie stron kielczanie utrzymywali kilkubramkową przewagę. W ataku lepiej zaczęła wyglądać współpraca z kołem. Do tego z lewego rozegrania kilka bramek rzucił Tomasz Gębala.

Do ciekawej sytuacji doszło w 44. minucie. Po dwóch zawodników z każdej drużyny otrzymało kary, a na boisku zrobiło się sporo miejsca. Kwadrans przed końcem Michał Olejniczak zdobył gola na 33:21. Niezłe wejście do bramki zaliczył młody Nikodem Błażejewski.

W 50. minucie czerwoną kartkę z gradacji kar obejrzał Miguel Sanchez. W odróżnieniu od kilku wcześniejszych ligowych meczów, kielczanie zanotowali równą końcówkę. Po raz kolejny rzucili co najmniej 40 bramek.

Industria Kielce rozegra kolejny mecz w środę. Jej rywalem na wyjeździe będą Azoty Puławy.

Industria Kielce – Torus Wybrzeże Gdańsk 41:25 (22:14)

Industria Kielce: Wolff, Kornecki, Błażejewski – Nahi 4, Wiaderny 2, Surgiel 2, Sićko 6, Gębala 5, Karacić 3, D. Dujszebajew, Olejniczak 3, Kounkoud 2, Moryto 6,  Tournat 7, Sanchez 1