Juniorzy Vive Kielce w Final4

niedziela, 19 lutego 2023 14:20 / Autor: Damian Wysocki

Juniorzy KS Vive Kielce awansowali do Final4 rozgrywek o mistrzostwo Polski. W ćwierćfinałowym turnieju rozegranym w hali przy ulicy Krakowskiej odnieśli trzy zwycięstwa.

Podopieczni Aleksandra Litowskiego na otwarcie pokonali SFK Spartę Oborniki 39:29. Aż 15 bramek zdobył Patryk Wasiak. W sobotę kielczanie byli już pewni awansu do najlepszej czwórki turnieju, ograli MKS Pałac Młodzieży Tarnów 33:28. Znów najskuteczniejszy, tym razem z dziesięcioma golami na koncie, był Patryk Wasiak. Bardzo dobre spotkanie w bramce rozegrał Nikodem Błażejewski, który kilka dni temu zadebiutował w pierwszej drużynie „żółto-biało-niebieskich”.

Na zakończenie zmagań, w meczu o pierwsze miejsce, Vive pokonało Górnika Zabrze 36:34. Po raz kolejny najwięcej bramek rzucił syn jednej z legend kieleckiego klubu – Radosława Wasiaka. Patryk, grający na pozycji prawego rozgrywającego, zanotował dziewięć trafień.

Kielczanie bronią tytułu zdobytego przed rokiem. W najbliższych dniach powinniśmy poznać gospodarza turnieju finałowego, który odbędzie się 4 i 5 marca. Obok Vive i Górnika zagrają w nim Port Service Wybrzeże Gdańsk oraz Gwardia Opole.