Kapitalny Alex Dujszebajew poprowadził Łomżę Vive do zwycięstwa w Skopje

czwartek, 19 listopada 2020 19:28 / Autor: Sebastian Kalwat

W spotkaniu 7. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Łomża Vive pokonała na wyjeździe Vardar Skopje 33:29. Świetne zawody rozegrał Alex Dujszebajew. Prawy rozgrywający mistrza Polski zdobył dziesięć bramek.

Wysoka obrona gospodarzy bardzo utrudniała grę kielczanom w pierwszych minutach pojedynku. Vardar skutecznie wykańczał swoje akcje i po kilku minutach prowadził 5:1.

Kolejne fragmenty były dla Łomży Vive zdecydowanie lepsze. Po ponad kwadransie na tablicy wyników widniał rezultat 9:9. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa raz pierwszy wyszli na prowadzenie dokładnie w 20. minucie, kiedy bramkę zdobył Alex Dujszebajew.

Ostatnie fragmenty przed przerwą przebiegały pod dyktando kieleckich zawodników. Duża w tym zasługa bramkarza Andreasa Wolffa, który kilkukrotnie w świetnym stylu zatrzymywał rzuty graczy Vardaru. Z jego interwencji korzystali zawodnicy z pola, którzy zdobyli kilka bramek po kontratakach. Po pierwszej połowie mistrzowie Polski  prowadzili 16:13.

Początkowe minuty drugiej odsłony były bardzo wyrównane. Obie drużyny wykorzystywały swoje szanse w ataku pozycyjnym, a przewaga kielczan oscylowała między 2-3 bramkami.

Mimo kilku słabszych minut, Łomża Vive po kwadransie prowadziła 23:22, jednak spotkanie w tym fragmencie było niezwykle zacięte.

Na kilka minut przed końcem kielczanie znacznie poprawili swoją grę. Kapitalnie spisywał się rozgrywający Alex Dujszebajew, który raz po raz bombardował bramkę gości rzutami z drugiej lini. Nadal świetnie bronił Andreas Wolff i w 53. minucie podopieczni Tałanta Dujszebajewa prowadzili 29:24.

Łomża Vive w ostatnich minutach kontrolowała przebieg spotkania i ostatecznie pokonała Vardar 33:29.

Już za dwa dni kielczanie rozegrają kolejne spotkanie, tym razem w rozgrywkach PGNiG Superligi. Na własnym parkiecie podejmą Chrobrego Głogów. W środę, 25 listopada o godzinie 20.45, Łomża Vive, również w Hali Legionów, zagra rewanżowy mecz z Vardarem.

Vardar Skopje – Łomża Vive Kielce 29:33 (13:16)

Vardar: Ristovski, Cantegrel – Walczak 2, Stoiłow 3, Dimitrioski, Georgiewski 4, Dissinger 1, Jotić 6, Kałarasz 1, Gadża 1, Cupić 5, Taleski 1, Dibirow 5, Vujin, Vekić, Miszewski

Łomża Vive: Wałach, Wolff – Vujović 1, Olejniczak, Sićko 2, A. Dujszebajew 10, Tournat 4, Karacić 2, Lijewski, Kulesz 2, Moryto, Fernandez Perez 1, D. Dujszebajew 4, Gębala 2, Karalek 4, Gudjonsson 1

Kary: 6 min – 10 min