Kolejne mistrzostwo dla kielczan! Sebastian Batkowski najlepszy w kraju

czwartek, 14 grudnia 2023 12:12 / Autor: Michał Gajos

W środę 13 grudnia odbył się kolejny dzień mistrzostw Polski w bilard, które rozgrywane są w kieleckim Hotelu Binkowski. Miniona doba przyniosła gospodarzom imprezy kolejnego mistrza kraju!

Sebastian Batkowski, reprezentant Nosanu Kielce, został Mistrzem Polski w odmianie 10-bil. Pokonał w finale Mariusza Skonecznego aż 7:2 i tym samym obronił tytuł zdobyty przed rokiem. Brązowy krążek w turnieju zdobył z kolei Michał Turkowski. Bilardzista Nosanu w walce o finał 10-bil uległ klubowemu koledze, późniejszemu triumfatorowi, 2:7.

Sukces Batkowskiego oznaczał już drugie złoto dla kielczan w tym czempionacie. Przypomnijmy, że dzień wcześniej na najwyższym stopniu podium stanęła Katarzyna Wesołowska, wygrywając w zawodach 8-bil. Brązowy medal w tej rywalizacji zdobyła za to Izabella Jońska.

Co ciekawe, to już drugi krążek tegorocznych mistrzostw dla Sebastiana Batkowskiego. Czołowy bilardzista kraju zawiesił na szyi srebrny medal w tej samej odmianie co wspomniana Wesołowska. W finale musiał natomiast uznać wyższość Wiktorowi Zielińskiemu 2:8.

Mistrzostwa Polski w bilard potrwają do 15 grudnia.