Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Korona z rannym prawym skrzydłem

czwartek, 17 lipca 2025 13:31 / Autor: Michał Gajos
Korona z rannym prawym skrzydłem
Korona z rannym prawym skrzydłem
Michał Gajos
Michał Gajos

Już w najbliższą sobotę Korona Kielce rozegra pierwszy mecz sezonu 2025/2026 w PKO BP Ekstraklasie. Kielczanie wejdą w nową kampanię z problemami kadrowymi.

Do Płocka na batalię z Wisłą nie pojedzie choćby Wiktor Długosz. Wychowanek Korony musi odbyć karę dwóch meczów zawieszenia za czerwoną kartkę, którą obejrzał w ostatnim meczu minionego sezonu z Górnikiem Zabrze. Klub postara się jednak, aby ta przerwa potrwała krócej i będzie wnioskował o zniesienie zawieszenia na drugie spotkanie.

Kolejnym wykluczonym jest Viktor Popov. Bułgar doznał kontuzji stawu skokowego w ostatnim sparingu przed wznowieniem ligowych zmagań. –Nie ma pełnej diagnozy. Czekamy aż zejdzie opuchlizna. W perspektywie meczów z Płockiem i Legią nie będziemy mogli na niego liczyć – przyznał Jacek Zieliński.

Z podobnym problemem zmaga się Pau Resta, który z kolei ucierpiał w pierwszym meczu kontrolnym kielczan przeciwko Polonii Warszawa. Jego przerwa powinna potrwać jeszcze dwa tygodnie.

Na Mazowsze uda się za to Stjepan Davidović. Młody Chorwat przechodzi skondensowany i przyspieszony proces przygotowań, jednak daje dobre wrażenia na treningach z piłką. 

Początek spotkania w Płocku o godz. 17:30. 

Wesprzyj nas!
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO