Lekcja dla Akademików. Wysoka porażka w Gliwicach

niedziela, 29 października 2023 00:59 / Autor: Michał Gajos
AZS UJK Kielce
Michał Gajos

W sobotę 28 października drużyna AZS UJK Kielce rozegrała ósmy mecz w sezonie koszykarskiej 2. Ligi. Zawodnicy Rafała Gila ulegli w Gliwicach GTK AZS-owi 80:106.

Kielczanie przystąpili do sobotniej potyczki po trzech przegranych meczach z rzędu. Ostatnio „Akademicy” ulegli u siebie liderowi, Basketowi Hills Bielsko-Biała 68:76, choć zaprezentowali się z bardzo dobrej strony pomimo absencji aż czterech ważnych ogniw.

Tym razem trener Rafał Gil mógł liczyć na pomoc wracającego do dyspozycji Jakuba Lewandowskiego. Niestety ekipa ze stolicy województwa świętokrzyskiego musiała sobie z kolei radzić przez większość meczu bez jednego ze swoich liderów, Wojciecha Pisarczyka, który opuścił parkiet już w trzeciej minucie zawodów.

W jego buty dość skutecznie próbował wejść wspominany Lewandowski, a także niezawodny Piotr Łosiak, autorzy odpowiednio: 23 i 17 punktów. Ostatecznie jednak ich łączny dorobek nie dał wymiernych korzyści na sam koniec starcia.

Goście przegrali trzy z czterech kwart (22:33, 15:28, 22:17, 21:28), co finalnie przełożyło się na rezultat 106:80 dla miejscowych. Dzięki temu triumfowi ekipa ze Śląska przybliżyła się na dystans jednego punktu (10 pkt) do drużyny z Kielc (11). „Akademicy” z GTK mają ponadto w zanadrzu jedno zaległe spotkanie.

AZS UJK wróci na parkiet 11 listopada, gdy podejmie u siebie KKS Ragor Tarnowskie Góry.