Lettieri dał szanse młodzieży. Korona przegrała ze Stalą

piątek, 23 marca 2018 14:56 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce, w pierwszym meczu sparingowym podczas przerwy reprezentacyjnej, przegrali na stadionie przy ulicy Szczepaniaka ze Stalą Mielec 0:2. Bramki dla wicelidera pierwszej ligi, jeszcze w pierwszej połowie, zdobyli Jakub Arak i Michał Janota.

Trener Gino Lettieri w piątkowym spotkaniu, w dłuższym wymiarze czasowym, dał zagrać aż sześciu juniorom kieleckiego klubu: sprawdzanemu już wcześniej Michałowi Dziubkowi oraz Dawidowi Szałasowi,  Kamilowi Kargulewiczowi, Pawłowi Roguli, Mateuszowi Bartosiakowi i Piotrowi Pierzchale.

Od pierwszych minut na boisko wybiegł Elia Soriano. Włoski napastnik z pełnym obciążeniem po urazie stopy trenuje dopiero od kilku dni.

Korona kolejny sparing rozegra w sobotę o 12.00. Kielczanie, również na stadionie przy Szczepaniaka, zmierzą się Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. To spotkanie będzie zamknięte dla publiczności oraz mediów.

Korona Kielce – Stal Mielec (0:2)

Bramki: Arak 18', Janota 25'

Korona: Hamrol – Kosakiewicz (66’ Rogula), Malarczyk, Diaw, Miś – Szałas, Petrak, Dziubek, Kargulewicz (46’ Baratosiak) – Aankour – Soriano (46’ Pierzchała).