Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM
Magazyn EURO 2020

SPORT

Lijewski chce pożegnać się na boisku. „Po rozgrzewkach jestem gotowy, aby iść pod prysznic”

niedziela, 09 maja 2021 09:22 / Autor: Damian Wysocki
Lijewski chce pożegnać się na boisku. „Po rozgrzewkach jestem gotowy, aby iść pod prysznic”
Lijewski chce pożegnać się na boisku. „Po rozgrzewkach jestem gotowy, aby iść pod prysznic”
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Krzysztof Lijewski, grający drugi trener Łomży Vive Kielce, w tym sezonie pojawia się rzadko na boisku. 38-latek robi wszystko, aby wybiec na parkiet w ostatnich spotkaniach. – Po covidzie ciężko jest pozbierać się fizycznie – przyznaje leworęczny szczypiornista.

W kończących się rozgrywkach Krzysztof Lijewski rolę zawodnika łączy z funkcją asystenta Tałanta Dujszebajewa. Zdecydowanie częściej zasiadał jednak na ławce rezerwowych, bez przebierania się w stój meczowy. Zaliczył osiem spotkań w PGNiG Superlidze oraz pięć w Lidze Mistrzów.

Ostatni raz wybiegł na boisko w grudniu poprzedniego roku, w wyjazdowym starciu z Orlenem Wisłą Płock. W drugiej części sezonu miał problem z barkiem. Teraz dochodzi do sprawności po przejściu zakażenia Covid-19.

– Bardzo chciałby wrócić na boisko. Robię wszystko, aby jeszcze w tym sezonie zagrać z chłopakami. Po covidzie ciężko jest pozbierać się fizycznie. Szybko się męczę. Po rozgrzewkach jestem gotowy, aby iść pod prysznic. Pracuję nad formą, ale u jednego zawodnika ten proces trwa krócej, u innego dłużej. Lekarz powiedział mi, że nie jestem już najmłodszej daty jeśli chodzi o wiek dla sportowca. Mój powrót może się troszeczkę przedłużyć – wyjaśnia Krzysztof Lijewski.

Doświadczony prawy rozgrywający chce zagrać w zaplanowanym na 30 maja finale Pucharu Polski z Grupą Azoty Tarnów w Kaliszu. Z kibicami pożegna się 6 czerwca. W ostatnim spotkaniu sezonu, najprawdopodobniej przy 50-procentowej frekwencji, Łomża Vive Kielce podejmie Orlen Wisłę Płock. Od lata Krzysztof Lijewski skupi się tylko na pracy szkoleniowej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO