Łomża Vive mistrzem Polski po raz osiemnasty!

środa, 02 czerwca 2021 20:15 / Autor: Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

Łomża Vive Kielce zdobyła osiemnaste w historii i dziesiąte z rzędu mistrzostwo Polski. Triumf zapewniła sobie w przedostatniej kolejce, pokonując na wyjeździe Stal Mielec 33:24.

Początek środowego meczu był dość wyrównany. Po około dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 4:4, a w drużynie gości prym wiódł Ramon Oliveira, który zdobył wszystkie gole dla Stali na tym etapie rywalizacji.

W kolejnej fazie zaczęła zarysowywać się nieznaczna przewaga Łomży Vive, która głównie dzięki dobrej grze skrzydłowych, po 20. minutach prowadziła 10:6.

Do końca pierwszej połowy oba zespoły grały jak równy z równym i po 30. minutach było 14:10 dla kielczan.

Początkowe fragmenty drugiej połowy wyglądały lepiej w wykonaniu gospodarzy, którzy zdobyli trzy szybkie bramki. Później jednak zawodnicy Vive nieco poprawili skuteczność i w 40. minucie było 20:16.

W dalszej części pojedynku kielczanie nie byli w stanie osiągnąć znacznej przewagi i na około dziesięć minut przed zakończeniem prowadzili różnicą trzech trafień (24:21).

Ostatnie minuty należały do zawodników z Kielc, którzy ostatecznie pokonali Stal 33:24.

Już w najbliższą niedzielę w Hali Legionów Łomża Vive rozegra ostatni mecz sezonu. W samo południe kielczanie rozpoczną spotkanie z Orlen Wisłą Płock, po którym nastąpi dekoracja Mistrzów Polski.

SPR Stal Mielec - Łomża Vive Kielce 33:24 (14:10)

Stal: Witkowski, Wiśniewski 1 – Wojdak, Adamczuk, Nowak 1, Flont, Ivanović 7, Oliveira 6, Mochocki 3, Osmola, Janyst, Wilk, Petrović 4, Krytski, Krupa 1, Valyntsau 1.

Łomża Vive: Wolff, Kornecki, Wałach – Faruk 3, Fernandez 7, Gudjonsson 5, Kaczor, Karaliok 2, Kulesz 6 , Moryto 3, Olejniczak 2, Sićko, Surgiel 1, Tournat 4.