Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Łomża Vive poleci na turniej do Moskwy  

piątek, 18 czerwca 2021 10:11 / Autor: Damian Wysocki
Łomża Vive poleci na turniej do Moskwy   
Łomża Vive poleci na turniej do Moskwy   
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Szczypiorniści Łomży Vive Kielce w ramach przygotowań do nowego sezonu wezmą udział w towarzyskim, trzydniowym turnieju w Moskwie. W sumie latem rozegrają sześć sparingów.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa przebywają obecnie na urlopach. Zawodnicy, którzy nie polecą na igrzyska olimpijskie, mogą liczyć aż na siedem tygodni odpoczynku od piłki ręcznej.

– Musimy wyrzucić z głowy wszystko, co jest związane z ostatnim sezonem. Teraz trzeba naładować puste akumulatory. Z nowymi siłami trzeba wejść w okres przygotowawczy. W następnych miesiącach będziemy musieli zrobić zdecydowanie więcej, szczególnie w Lidze Mistrzów – wyjaśnia Tałant Dujszebajew, trener kieleckiego zespołu.

Kieleccy szczypiorniści do pracy wrócą 2 sierpnia. Przygotowania rozpoczną się od testów medycznych. Po dwóch tygodniach treningów na swoich obiektach pojadą na sparing do Kalisza, gdzie zmierzą się z miejscową Energą MKS (14 sierpnia).

– Następnie drużyna wyjedzie na turniej do Moskwy. Po powrocie, zespół rozegra jeszcze dwa sparingi – wyjaśnia Paweł Papaj, dyrektor ds. marketingu w kieleckim klubie.

Turniej w stolicy Rosji odbędzie się między 18 a 21 sierpnia. Jego gospodarzem będzie CSKA. Obok Łomży Vive wezmą w nim udział SKA Mińsk, Permskie Medvedi, Fuchse Berlin i C'Chartres Métropole Handball. 

Nowy sezon PGNiG Superligi ruszy w weekend 4-5 września. Dziesięć dni później zostaną rozegrane pierwsze spotkania fazy grupowej Ligi Mistrzów.

PLAN PRZYGOTOWAŃ ŁOMŻY VIVE KIELCE DO NOWEGO SEZONU:

2 sierpnia: pierwszy trening

14 sierpnia: sparing z Energą MKS Kalisz

18-21 sierpnia: turniej w Moskwie (CSKA Moskwa, SKA Mińsk, Permskie Medvedi, Fuchse Berlin, C'Chartres Métropole Handball, Łomża Vive Kielce)

25 sierpnia: sparing z Azotami Puławy

28 sierpnia: sparing (rywal do ustalenia)

4-5 września: inauguracja PGNiG Superligi

15-16 września: inauguracja Ligi Mistrzów

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO