Minimalna porażka kieleckich koszykarzy

niedziela, 03 grudnia 2023 18:53 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Zawodnicy AZS UJK Kielce przegrali 75:77 w wyjazdowych spotkaniu 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn z MKS II Dąbrową Górniczą.

Przed meczem ciężko było wskazać faworyta. Obie drużyny były bowiem na podobnym miejscu w tabeli – Akademicy na 11., a koszykarze z Dąbrowy Górniczej na 12. pozycji w grupie C. Spotkanie miało wyrównany charakter. W końcówce pierwszej kwarty podopieczni Rafała Gila zbudowali jednak siedmiopunktową przewagę (26:19). Druga część gry była jednak fatalna w wykonaniu kielczan. Przegrali ją siedemnastoma punktami i schodzili do szatni z dziesięciopunktową stratą (36:46).

Przez całą trzecią kwartę zawodnicy z Dąbrowy Górniczej bronili kilkupunktowej przewagi. Niezwykle emocjonująca była końcówka meczu, gdzie Akademicy doprowadzili do remisu 73:73. Niestety, ostatecznie drużyna AZS UJK Kielce przegrała dwoma punktami (75:77).

Punkty dla AZS UJK Kielce: Pisarczyk – 29; Łosiak – 20; Lewandowski, Osiakowski – 8; Wesołek – 5; Flisiak, Lesisz – 2; Wierzbicki – 1.

Kolejny mecz kieleccy koszykarze rozegrają w sobotę (9 grudnia) przed własną publicznością podejmując zespół OPTeam Resovia Rzeszów.