Mistrzowski Nosan

sobota, 19 grudnia 2015 20:54 / Autor: Damian Wysocki

Nosan Kielce okazał się najlepszym klubem podczas bilardowych mistrzostw Polski rozgrywanych w Dębicy. Zawodnicy klubu ze stolicy województwa świętokrzyskiego wywalczyli łącznie osiem medali. Największa gwiazdą imprezy okazała się Oliwia Czupryńska, która sięgnęła po trzy krążki: dwa złota i brąz.

Najmocniejszym punktem kieleckiego klubu była Oliwia Czupryńska, która do złota w odmianie 8 bil i srebra w 10 bil dołożyła kolejny krążek z najcenniejszego kruszcu. Zawodniczka Nosanu okazała się najlepszą zawodniczką mistrzostw w Dębicy bez podziału na kategorię.

Po brązowy medal w popularną „dziewiątkę” sięgnął kolejny zawodnik Nosanu – Tomasz Kapłan.

Zawodnicy Nosanu łącznie w Dębicy wywalczyli osiem medali. Po dwa złota i srebro sięgnęła wcześniej wspomniana Oliwia Czupryńska, natomiast brązowe medale wywalczyli: Karol Skowerski x2, Bartosz Rozwadowski, Tomasz Kapłan i Katarzyna Wesołowska. Kielecki klub pewnie wygrał klasyfikację drużynową.

Oliwia Czupryńska i Karol Skowerski dzięki dobrym wynikom podczas mistrzostw Polski zapewnili sobie miejsca w reprezentacji na mistrzostwa Europy.