Młodawska i Furmanek z kolejnymi medalami mistrzostw Polski. Tym razem w różnych klubach

sobota, 26 września 2020 20:55 / Autor: Damian Wysocki

Kielczanki Karolina Młodawska i Katarzyna Furmanek zdobyły medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Podczas finału ekstraklasy ligi lekkoatletycznej w Lublinie reprezentowały jednak różne kluby.

Przepisy dopuszczają możliwość zmiany klubu (po spełnieniu określonych wymogów) na takie zawody. Karolina Młodawska broniła barw AZS UMCS Lublin, natomiast Katarzyna Furmanek KS Podlasia Białystok. Obie panie na co dzień trenują w Kieleckim Klubie Lekkoatletycznym.

Pierwsza z nich wygrała rywalizację w trójskoku. Podczas deszczowego konkursu zaliczyła tylko jedną udaną próbę. Już w pierwszej serii uzyskała 12.61.

Katarzyna Furmanek zajęła drugie miejsce w konkursie rzutu młotem. Mistrzyni Polski z Włocławka, która znajduje się teraz w okresie roztrenowania, uzyskała 65.90. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy – Malwina Kopron z wynikiem 73.70.

Drużynową rywalizację wygrał AZS UMCS Lublin, który zgromadził 111 punktów. Za jego plecami uplasowały się KS Podlasie Białystok (91 pkt.) i KS AZS AWF Kraków (78 pkt.).