Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
KONKURS SIERPIEŃ

SPORT

Młodawska z „brązem” w trójskoku

piątek, 10 czerwca 2022 12:23 / Autor: Damian Wysocki
Młodawska z „brązem” w trójskoku
fot. Paweł Jańczyk
Młodawska z „brązem” w trójskoku
fot. Paweł Jańczyk
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Karolina Młodawska z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w trójskoku.  

26-latka pojechała do Suwałk w roli faworytki do medalu. Konkurs miał odbyć się w czwartek po południu, jednak plany organizatorów storpedowała potężna burza.

Trójskoczkinie przystąpiły do rywalizacji w piątkowe przedpołudnie. Karolina Młodawska zanotowała mocne otwarcie, zaliczając 13.61 – czyli najlepszy wynik w dotychczasowym sezonie. Drugą Adriannę Szóstak, która broniła tytułu, wyprzedzała o 70 centymetrów.

W drugiej serii Karolina skoczyła 13.09, a w trzeciej spaliła. W tej serii o trzy centymetry wyprzedziła ją Agnieszka Bednarek z AZS-u Łódź, która pobiła swój najlepszy wynik w sezonie.

W czwartej kolejce kielczanka ponownie uzyskała 13.09. Na trzecim miejscu umocniła się Adrianna Szóstak, która uzyskała 13.39.

Obrończyni tytułu zaprezentowała się jeszcze lepiej kilka minut później. W piątej serii skończyła 13.80, czym wysunęła się na prowadzenie. Karolina Młodawska zepsuła próbę i uzyskała tylko 13 metrów.  

Agnieszka Szóstak poprawiła się w finałowej kolejce, uzyskując 13.84. Karolina Młodawska odpuściła skok, najprawdopodobniej z powodu kontuzji. 

Dla Karoliny Młodawskiej to piąty medal seniorskich mistrzostw Polski na stadionie. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO