Młodawska z nowym rekordem życiowym. Furmanek brakuje 33 centymetrów do zaproszenia na mistrzostwa Świata

niedziela, 01 września 2019 09:01 / Autor: Damian Wysocki

Karolina Młodawska z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego poprawiła swój rekord życiowy w skoku w dal. 23-latka wygrała mityng w Rundzie Śląskiej z wynikiem 6 metrów 16 centymetrów.

Trwający sezon jest bardzo udany dla kieleckiej skoczkini w dal: w lutym została wicemistrzynią Polski w hali, a tydzień temu sięgnęła po "brąz" na stadionie. Podopieczna Zdzisława Lipińskiego w Rundzie Śląskiej swoją dotychczasową "życiówkę" poprawiła o 2 centymetry.

Podczas śląskiego mityngu najlepsza w rzucie młotem była Katarzyna Furmanek. Zawodniczka KKL-u Kielce uzyskała 67 metrów i 51 centymetrów. Jak podaje Athletics News, 23-latka znajduje na drugim miejscu "pod kreską" w wirtualnym rankingu kwalifikacyjnym do zbliżających się mistrzostw świata w Dosze. Najlepszym wynikiem kielczanki z tego sezonu jest 69,68 m, które uzyskała podczas Uniwersjady w Neapolu. Aby otrzymać zaproszenie na czempionat globu trzeba rzucić 33 centymetry dalej.

Pewne zwycięstwo podczas sobotniego mityngu w rzucie trzykilogramowym młotem odniosła inna z kieleckich zawodniczek – Wiktoria Wijas. 18-latka uzyskała 54.21, a swoje konkurentki wyprzedziła o ponad 10 metrów.

Drugie miejsce w biegu na 800 metrów zajął Adam Masaczyński. 18-latek z KKL-u metę przekroczył z czasem 1:51.66. Wygrał pochodzący z Kielc – Szymon Dobaj. Zawodnik reprezentujący Kraków Athletics Team uzyskał 1:51.39.