"Nierówni" Polacy przegrali z Katarem

sobota, 07 stycznia 2017 16:41 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści reprezentacji Polski przegrali z reprezentacją Kataru 25:26 w swoim drugim spotkaniu w ramach turnieju towarzyskiego w hiszpańskim Irun.

Polacy w pierwszej połowie grali bardzo nierówno. Dobre fragmenty przeplatali zdecydowanie gorszymi. Taka postawa nie wystarczyła na wicemistrzów świata, którzy do szatni schodzili prowadząc 14:11.

„Biało-czerwoni” za to świetnie rozpoczęli drugą część spotkania i szybko rzucili kilka bramek dzięki czemu zdołali złapać kontakt z Katarczykami. W 47. minucie po golu Łukasza Gieraka Polacy obieli prowadzenie 20:19. W końcówce podopieczni Tałanta Dujszebajewa po raz kolejny serynie zaczęli popełniać błędy, co bezwzględnie wykorzystali przeciwnicy, którzy ponownie odskoczyli na cztery bramki przewagi. W ostatnich minutach nasi reprezentanci znowu popisali się "małym zrywem" i doszli rywali na jedną bramkę, ostatecznie przegrywając swój drugi mecz w Irun 25:26.

W spotkaniu z reprezentacją Kataru zagrało czterech zawodników Vive Tauronu Kielce. Cztery bramki zdobył  Mateusz Jachlewski, trzy gole na swoim koncie zapisał Piotr Chrapkowski, a bez trafienia mecz zakończyli Mariusz Jurkiewicz i Patryk Walczyk.

Polacy na zakończenie zmagań w Irun w niedzielę o 11.00 zmierzą się z Argentyną.

Polska - Katar 25:26 (11:15)

Polska: Malcher, Morawski, Kornecki – Chrapkowski 3, Jurkiewicz, Jachlewski 4, Walczak, T.Gębala 2, M.Gębala 6, Daszek 2, Krajewski 3, Przybylski 1, Łyżwa, Niewrzawa 1, Daćko 2, Gierak 1.