Nieznaczna porażka koszykarzy AZS-u UJK

poniedziałek, 14 grudnia 2020 10:20 / Autor: Sebastian Kalwat

W meczu 12. kolejki drugiej ligi koszykówki, AZS UJK Kielce minimalnie uległ KK AZS UW Warszawa 77:79. Mimo, że przez większość spotkania podopieczni trenera Rafała Gila przegrywali, to w końcówce mieli szansę na zwycięstwo, jednak decydujący rzut okazał się niecelny.

W pierwszej kwarcie oba zespoły toczyły wyrównany bój. Gospodarze wygrali ją różnicą tylko jednego punktu (19:18).

W drugiej części warszawianie zagrali nieco lepiej i odskoczyli z wynikiem. Do przerwy prowadzili 41:35.

Trzecią odsłonę, również na swoją korzyść, rozstrzygnęli gracze AZS UW i do ostatniej części spotkania kielczanie przystępowali tracąc dziesięć punktów.

Czwarta kwarta była zdecydowanie lepsza dla zawodników z Kielc i wygrali ją 25:17. Pod koniec meczu "Akademicy'' mieli szansę na zwycięstwo, ale rzut z dystansu, który mógł dać prowadzenie, nie trafił do kosza i ostatecznie to gospodarze byli górą 79:77.

AZS UJK z dorobkiem 16 punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli drugiej ligi.

W sobotę w 13. kolejce kielczanie podejmą we własnej hali Isetię Erzurum Warszawa.

KK AZS UW Warszawa - AZS UJK Kielce 79:77 (19:18, 22:17, 21:17, 17:25).

AZS UW: Stopierzyński 20, Munyana 14, Zozuń 14, Brandys 13, Sarnacki 13, Miłak 3, Ćwikliński 3 Jasiński.

AZS UJK: Sowa 16, Jagiełło 13, Nowik 10, Parszewski 10, Zygmunciak 8, Osiakowski 7, Adamczyk 5, Czapla 5, Wierzgała 3, Fugiński,  Lis.