Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Nocne bieganie w szczytnym celu w Kielcach

poniedziałek, 04 września 2017 08:08 / Autor: Damian Wysocki
Nocne bieganie w szczytnym celu w Kielcach
Nocne bieganie w szczytnym celu w Kielcach
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Mazda Night Run - taką nazwę nosi bieg, który w piątek, 8 września odbędzie się w Kielcach. Zawody będą miały wyjątkowy charakter, ponieważ zostaną rozegrane po zmroku, a o klasyfikacji końcowej będzie decydowała rywalizacja sztafet.

- To pierwszy tego typu bieg w Kielcach. Wydarzenie będzie miało charakter sztafetowy. Zawodnicy dobierają się w pary, bez znaczenia jest w nich płeć, tutaj panuje dowolność. Trasa jest bardzo ciekawa, ale trzeba zaznaczyć, że do najłatwiejszych nie należy. Będzie to bieg nocny, więc zawodnicy muszą wyposażyć się w latarki-czołówki, ponieważ widoczność będzie ograniczona. Oczywiście jako organizatorzy zadbamy o to, aby ścieżki były specjalnie doświetlone i tworzyły coś na kształt specjalnych tuneli biegowych. To na pewno zrobi fajny klimat - wyjaśnia Rafał Zimoch, jeden z organizatorów biegu.

- Adrenalina na starcie/mecie na stadionie lekkoatletycznym będzie cały czas na wysokim poziomie. W normalnych, klasycznych biegach wszyscy startują jednocześnie, u nas pierwsi zawodnicy ze sztafet będą wypuszczani na trasę w określonych odstępach czasu, później będzie oczekiwanie na swojego partnera i dalsza rywalizacja. Dodając do tego nocne warunki wszystko zyska wyjątkową atmosferę - dodawał Zimoch.

Wydarzenie poza charakterem rekreacyjno-sportowym będzie przed wszystkim imprezą charytatywną - dochód w całości zostanie przekazany dla dzieci z zespołu placówek Dobra Chata w Kielcach.

Na bieg zapisywać można się za pomocą specjalnego formularza zgłoszeniowego - TUTAJ. Kwota wpisowego wynosi 15 zł.

Organizatorem zawodów jest Matsuoka Motor Kielce - salon i serwis Mazda. Jednym z partnerów medialnych wydarzenia jest Radio eM Kielce. 

Tag: Bieganie bieg
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO