Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM
Magazyn EURO 2020

SPORT

Olejniczak: Z dnia na dzień coraz lepiej widzę grę

czwartek, 10 czerwca 2021 07:53 / Autor: Damian Wysocki
Olejniczak: Z dnia na dzień coraz lepiej widzę grę
Olejniczak: Z dnia na dzień coraz lepiej widzę grę
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Czuję się tutaj bardzo dobrze. To najlepsza i jedyna słuszna decyzja, jaką mogłem podjąć. Jestem na dobrej drodze, aby w przyszłości zostać wartościowym zawodnikiem – mówi Michał Olejniczak, młody rozgrywający Łomży Vive, po swoim pierwszym sezonie w Kielcach.

20-latek trafił do stolicy Świętokrzyskiego z pierwszoligowego SMS-u Gdańsk. Wcześniej zdążył zadebiutować w reprezentacji Polski i pokazać się z dobrej strony na mistrzostwach Europy. W ostatnich dniach cieszył się z pierwszych triumfów na krajowym podwórku.

– Dla mnie to było wielkie przeżycie. Jeszcze jakiś czas temu, nie sądziłem, że w wieku 20 lat będę miał na koncie dwie takie zdobycze – przyznaje Michał Olejniczak.

W tym sezonie młody środkowy rozgrywający od razu trafił na głębokie wody. W drugiej części sezonu dostał sporo szans w Lidze Mistrzów i to na nietypowej pozycji. Pod nieobecność kontuzjowanego Angela Fernandeza Pereza, grał na lewym skrzydle. Jak sam przyznaje, przez ten rok rozwinął się jako zawodnik.

– Z dnia na dzień coraz lepiej widzę grę. Dostrzegam coraz więcej sytuacji, chociaż jeszcze nie na tyle, ile mogę. Na treningach jest przewaga błędnych wyborów, ale pracuję nad tym, aby proporcje uległy zmianie. Trener Dujszebajew jest dobrym nauczycielem. Ma mocny charakter. Potrafi przekazać gorzką prawdę, ale również pochwalić. Cieszę się, że trafiłem pod jego skrzydła – kwituje Michał Olejniczak. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO