Pewne zwycięstwo Industrii Kielce na zakończenie roku Ligi Mistrzów w Hali Legionów

czwartek, 30 listopada 2023 22:11 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 9. kolejki Ligi Mistrzów, Industria Kielce wygrała domowy mecz z HC Eurofarm Pelister 35:25. Najwięcej bramek dla kielczan, siedem, zdobył Haukur Thrastarson.

W porównaniu do ostatniego ligowego pojedynku z Zagłębiem Lubin w składzie „żółto-biało-niebieskich” znaleźli się Andreas Wolff oraz bracia Alex i Dani Dujszebajewowie. Zabrakło natomiast chorego Tomasza Gębali oraz kontuzjowanego (od dłuższego czasu) Arkadiusza Moryty.

Pierwsze minuty czwartkowego pojedynku minęły pod znakiem szybkiej wymiany ciosów. W dwie minuty kibice zgromadzeni w Hali Legionów zobaczyli 6 bramek (3:3).

Na pierwsze trzybramkowe prowadzenie (6:3) kielczanie wyszli już w 6. minucie po rzucie Haukura Thrastarsona. Kilka spektakularnych interwencji zaliczył Andreas Wolff. Po 13. minutach gospodarze prowadzili 11:7.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części gry utrzymywała się wysoka przewaga podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Dzięki bardzo dobrej postawie kielczan w ataku tablica wyników wskazywała rezultat 13:9 po kapitalnej wkrętce starszego z synów rodowitego Kirgiza.

Pięciobramkową przewagę „żółto-biało-niebiescy” osiągnęli po rzucie Szymona Wiadernego z lewego skrzydła - 15:10. Do przerwy kielczanie prowadzili 18:13.

Po upływie siedmiu minut drugiej części gry trener gości - Bronislav Angelovski - poprosił o czas. Uczynił to tuż po bramce Dylana Nahiego na 23:15.

Dwie bramki Haukura Thrastarsona sprawiły, że kielczanie odskoczyli rywalom już na dziewięć trafień. W 46. minucie po wrzutce Benoita Kounkouda piłkę w siatce bramki zespołu z Macedonii Północnej umieścił Dylan Nahi - 28:19.

Wysoka przewaga polskiego zespołu utrzymała się już do końca starcia. Ostatecznie 20-krotni mistrzowie kraju triumfowali 35:25. Było to ich piąte zwycięstwo w trwającej edycji Ligi Mistrzów.

W najbliższą sobotę (2 grudnia) kielczanie zagrają ligowy mecz z KGHM Chrobrym Głogów. Spotkanie w Zielonej Górze rozpocznie się o godzinie 20.00.