Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Pewne zwycięstwo Polaków. Zawodnicy Łomży Vive poprawili swój bilans strzelecki

sobota, 09 stycznia 2021 20:45 / Autor: Damian Wysocki
Pewne zwycięstwo Polaków. Zawodnicy Łomży Vive poprawili swój bilans strzelecki
fot. Mateusz Kaleta
Pewne zwycięstwo Polaków. Zawodnicy Łomży Vive poprawili swój bilans strzelecki
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Polscy szczypiorniści zrobili kolejny krok w stronę Euro 2022. W rewanżowym spotkaniu z Turcją wygrali w Płocku 35:24. Teraz w pełni mogą skupić się na mistrzostwach świata.

Podopieczni Patryka Rombla mieli pełną kontrolę nad sobotnim spotkaniem. Zaliczyli udany początek, a na przerwę schodzili prowadząc 16:12. W drugiej części ich przewaga rosła. „Biało-czerwoni” grali dobrze w obronie. Skutecznie wyłączyli z gry Doruka Pehlivana. Rozgrywający Łomży Vive, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w niemieckim GWD Miden, zdobył pięć bramek. Swój dorobek podreperował w samej końcówce.

Znów kluczowe role w polskiej kadrze odgrywali zawodnicy kieleckiego klubu. Łącznie zdobyli aż dwadzieścia bramek, czyli o dwie więcej niż ostatnio w Turcji. Siedem trafień zanotował Arkadiusz Moryto, po sześć Szymon Sićko i Tomasz Gębala. Jednego gola zaliczył Michał Olejniczak. Mateusz Kornecki znalazł się poza kadrą meczową. 

Teraz polscy szczypiorniści mogą w pełni skupić się na przygotowaniach do mundialu. Do Egiptu wylecą w środę. Dwa dni później zmierzą się z Tunezją (godz. 21.30). Ich grupowymi rywalami będą również Brazylia i Hiszpania.

Polska – Turcja 35:24 (16:12)

Polska: Wyszomirski, Morawski 1 – Olejniczak 1, Krajewski 5, Sićko 6, Majdziński 1, Ossowski 1, Czuwara, Pilitowski, Moryto 7, Daszek 2, M. Gębala 2, Przybylski 1, Dawydzik 2, T. Gębala 6, Chrapkowski. 

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO