Vive - Wisła w finale PP!

piątek, 24 kwietnia 2015 13:20 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce wywalczyli awans do finału Pucharu Polski. W półfinałowym meczu podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokonali Górnika Zabrze 38:28. Rywalami Żółto-biało-niebieskich w spotkaniu o pierwsze trofeum w sezonie będzie Wisła Orlen Płock.

Vive bardzo dobrze rozpoczęło dzisiejszy mecz. Dzięki świetnej grze w bramce Marina Sego oraz skutecznym kontratakom Tobiasa Reichmanna i Manuela Strleka kielczanie szybko uzyskali kilku bramkową przewagę. Gracze Górnika nie potrafili odnaleźć się w początkowym okresie gry popełniając wiele prostych błędów. W 12 minucie po karze dla Zeljko Musy zabrzanie powoli zaczęli odrabiać straty, żeby w 18 minucie nieoczekiwanie wyjść na prowadzenie 10:9. Szczególnie aktywny w drużynie rywali był Mariusz Jurasik, który wziął ciężar gry na swoje barki. Dobrze w bramce spisywał się Sebastian Kicki, który raz po raz zatrzymywał ataki kielczan. Kiedy wydawało się że mecz się wyrówna Vive znowu podkręciło tempo gry. Podopieczni Dujszebajewa rzucili sześć bramek z rzędu nie tracąc przy tym żadnej i do szatni schodzili z trzybramkową przewagą.

Po przerwie Vive szybko zaczęło powiększać swoją przewagę. Świetnie i celnie rzucali najskuteczniejsi dzisiejszego popołudnia Karol Bielecki oraz Tobias Reichmann. Kielczanie dobrze wykorzystali pierwszą grę w przewadze, którą wygrali 3:0. Górnikowi wyraźnie brakowało skutecznej gry w obronie. Niską skuteczność odbić notował Mateusz Kornecki. Zdobyta przewaga pozwoliła graczom Vive spokojnie kontrolować wynik spotkania do samego końca. W ostatnim fragmencie kielczanie ponownie podkręcili tempo i wykorzystując bezradność zabrzan uzyskali dziesięciobramkową przewagę, której nie oddali do samego końca. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa wykonali swoje zadanie i pewnie, małym nakładem sił awansowali do finału. Najlepszym graczem meczu został wybrany Tobias Reichmann. Jutrzejsze spotkanie, którego stawką będzie Puchar Polski rozpocznie się o 17.30. Kielczanie zagrają z Wisłą Orlen Płock. W drugim półfinale PGNiG Pucharu Polski płocczanie pokonali 40 : 37 KS Azoty-Puławy.

Górnik Zabrze - Vive Tauron Kielce 28:38 (15:18)

Górnik: Kornecki, Kicki – Niedośpiał 1, Orzechowski 1, Gromyko 5, Kuchczyński, Jurasik 6, Bednarczyk, Bushkov2, Tatarinitcew 5, Tomczak 2, Niewrzawa 6, Niedźwiedzki

Vive: Szmal, Sego – Grabarczyk 1, Jurecki, Tkaczyk 1, Reichmann 6, Chrapkowski 1, Aguinagalde 1, Bielecki 8, Jachlewski 4, Strlek 4, Buntić 3, Musa 2, Zorman 3, Rosiński, Cupić 4

Kary: 4 min - 6 min