Piąte zwycięstwo w lidze koszykarzy AZS-u UJK

poniedziałek, 07 grudnia 2020 11:13 / Autor: Sebastian Kalwat

W spotkaniu 11. kolejki drugiej ligi koszykarzy, AZS UJK Kielce zwyciężył KS Kutno 86:74. To ich drugie zwycięstwo z rzędu.

Pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando graczy z Kutna, którzy wygrali różnicą sześciu punktów (26:20).

W kolejnej części goście powiekszyli swoją przewagę i do szatni schodzili przy wyniku 35:44.

Trzecia kwarta była dla koszykarzy AZS-u UJK niezwykle udana. Wygrali ją aż 27:10 i jak się później okazało, była ona decydująca dla losów tego spotkania.

W ostatniej części kielczanie kontrolowali wynik i ostatecznie pokonali KS Kutno 86:74.

Najlepszym strzelcem w barwach "Akademików" okazał się być pozyskany kilka dni wcześniej z KSK Noteć Wrocław Arkadiusz Adamczyk, który wraz z Maciejem Parszewskim zdobyli po 16 punktów.

Po dziesięciu rozegranych spotkaniach AZS UJK zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów.

AZS UJK Kielce - KS Kutno 86:74 (20:26, 15:18, 27:10, 24:20)

AZS UJK: Parszewski 16, Adamczyk 16, Parszewski 13, Jagiełło 13, Czapla 13, Zygmunciak 7, Wierzgała 7, Osiakowski 6, Sowa 5, Fugiński 3, Lis, Grad.

KS Kutno: Krawiec 18, Ćwirko-Godycki 17, Grzeliński 16, Poznański 11, Podworski 4, Stachera 4, Popławski 2, Wiercioch 2, Ślebocki.