Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Podgórski: Spadł kamień z serca

poniedziałek, 06 grudnia 2021 00:01 / Autor: Filip Piechociak
Podgórski: Spadł kamień z serca
Podgórski: Spadł kamień z serca
Filip Piechociak
Filip Piechociak

– Na pewno spadł kamień z serca. Cały mecz był pod naszą kontrolą – podsumował Jacek Podgórski, skrzydłowy Korony Kielce, wygrane 2:0 spotkanie z GKS-em Jastrzębie.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando „żółto-czerwonych”. W drugiej gospodarze starali się gonić wynik, jednak podopieczni Kamila Kuzery mądrze bronili.

– Jastrzębie stworzyło tylko jedną sytuację, którą bardzo dobrze wybronił Konrad Forenc. Narzuciliśmy swój styl gry i wyglądało to obiecująco – wyjaśniał Jacek Podgórski, który zdobył gola z rzutu karnego.

– Koncentracja była w stu procentach. Każdy dawał z siebie maksa i realizowaliśmy to, co założyliśmy sobie przed spotkaniem – uzupełniał skrzydłowy.

Korona będzie chciała wykorzystać przerwę zimową na spokojny trening, aby powalczyć o awans bezpośredni do Ekstraklasy. Do drugiego w tabeli Widzewa Łódź traci tylko cztery „oczka”.

– To był nasz cel, aby doskoczyć do dwóch pierwszych miejsc w tabeli. Chcemy  spokojnie przepracować zimę, żeby wiosną powalczyć o awans z miejsc premiowanych awansem bezpośrednim – przekonywał Jacek Podgórski.

„Żółto-czerwoni” mają za sobą gorszy okres, w którym stracili dużo punktów. W kontekście drugiej części sezonu już nie mogą sobie pozwolić na taki wynikowy przestój.

–  Najważniejsza będzie koncentracja, pokora i spokojne dążenie do celu. Powinniśmy być drużyną na boisku i poza nim. Tak jak to miało miejsce w Jastrzębiu – zauważa pomocnik.

Korona zainauguruje rundę wiosenną w ostatni weekend lutego od domowego spotkania ze Stomilem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO