Podjęli wyzwanie i długo walczyli jak równy z równym. Porażka Akademików z liderami

poniedziałek, 23 października 2023 12:46 / Autor: Michał Gajos

Koszykarze AZS UJK Kielce przegrali w niedzielnym spotkaniu 2. ligi z Basketem Hills Bielsko Biała 68:76. Kielczanie musieli radzić sobie bez swoich czterech podstawowych zawodników. Najskuteczniejszym graczem miejscowych był Piotr Łosiak (20).

Pierwsza połowa spotkania, składająca się z dwóch kwart, pomiędzy AZS UJK Kielce a Basketem Hills była bardzo wyrównana. W premierowej części meczu gospodarze zaprezentowali się ze znakomitej strony, zaskakując liderów 2. ligi i triumfując 24:18.

W drugiej serii goście złapali jednak swój rytm i odrobili komplet start (40:40). Od tej pory każda z dwóch z pozostałych 10-minutowych części padła ich łupem i finalnie na tablicy świetlnej wynik wskazał bilans 68:76.

Podopieczni Rafała Gila zasłużyli na słowa uznania. Dzielnie walczyli z obecnie najlepszą drużyną grupy C, radząc sobie bez czterech ważnych ogniw swojej kadry: Dominika Wesołka, Oskara Lesisza, Stasia Strojka i Jakuba Lewnadowskiego.

Za tydzień, tj. w sobotę 28 października, kielczanie zmierzą się w Gliwicach z "Akademikami" tamtejszego GTK.