[Podsumowanie III ligi] KSZO wygrywa w ostatnich minutach. Porażka ŁKS-u Łagów z Cracovią II

niedziela, 18 października 2020 18:56 / Autor: Sebastian Kalwat

W 15. kolejce rozgrywek trzeciej ligi zawodnicy KSZO Ostrowiec zwyciężyli Lewarta Lubartów 2:0, mimo iż do 86. minuty był bezbramkowy remis. Podziałem punktów zakończyły się mecze z udziałem Wisły Sandomierz i Korony II. ŁKS Probudex Łagów przegrał na wyjeździe z rezerwami Cracovii.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Lewart Lubartów 2:0 (0:0)

Bramki: Chrzanowski 87' (k), Mąka 90'

KSZO: Lipiec – Kraśniewski, Majewski, Dwórzyński, M.Kaczmarek (53′ Głaz), P.Kaczmarek (81′ Persona), Zaklika, Trochim (61′ Mężyk), Szydłowski (81′ Chudyba), Stanisławski (61′ Mąka), Chrzanowski.

Lewart: Długosz - Niewęgłowski, Budzyński, Zbiciak, Świech, Michałow, Maksymiuk, Buczek, Fularski (67' Aftyka), Najda (78' Żelisko), Nowak.

Murawa na stadionie w Ostrowcu w związku z ciągłymi opadami deszczu była, najdelikatniej mówiąc, w kiepskim stanie. Taki stan nawierzchni dość mocno dawał się we znaki obu ekipom, które zarówno w pierwszej jak i drugiej odsłonie nie stworzyły zbyt wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

Gdy wydawało się, że to słabe pod względem jakości piłkarskiej spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, sprawy w swoje ręce wzięli zawodnicy KSZO, a konkretnie Tomasz Persona. Zawodnik gospodarzy pomknął lewą stroną boiska i będąc w polu karnym został faulowany przez obrońcę Lewarta. Sędzia podytkował rzut karny, który skutecznie egzekwował Jakub Chrzanowski.

Goście do samego końca walczyli choćby o punkt, jednak w jednej z ostatnich akcji meczu zostali skarceni po raz drugi. Kontrę na gola zamienił Mateusz Mąka i to gospodarze mogli dopisać do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

Po tym meczu KSZO z 19 punktami na koncie, plasuje się na 10. miejscu w tabeli III ligi.

Avia Świdnik - Wisła Sandomierz 2:2 (1:0)

Bramki: Wojciech Białek 17', Damian Szpak 70' - Mirosław Kmiotek 50' (k), Kamil Bełczowski 65'.

Avia: Sobieszczyk - Dobrzyński, Kursa, Mykytyn, Niewęgłowski, Drozd, K. Mroczek (83' Górka), Uliczny, Oziemczuk (67' Ceglarz), B. Mroczek, Białek (67' Szpak).

Wisła: Polit – Kuśmierczyk, Kajpust, Wojcinowicz, Kołoczek, Klockowski (72' Matuszewski), Siedlecki, Sudy, Kmiotek, Bełczowski, Zawiślak.

W pierwszej połowie gospodarze przeważali i udokumentowali to golem w 17. minucie, kiedy to po podaniu od Kamila Oziemczuka, Wojciech Białek pokonał bramkarza Wisły.

W drugiej odsłonie obie drużyny grały odważniej, ale w tej części gry zdecydowanie lepiej prezentowali się sandomierzanie. W 50. minucie Wisła doprowadziła do wyrównania po tym, jak Mirosław Kmiotek skutecznie wykonał rzut karny. Zaledwie kwadrans później podopieczni trenera Rafała Wójcika wyszli na prowadzenie, a fatalny błąd przy wyprowadzeniu akcji przez Avię wykorzystał Kamil Bełczowski.

Radość piłkarzy Wisły trwała tylko pięć minut. Pomocnik Avii Damian Szpak zdobył bramkę, która okazała się być ostatnią w tym spotkaniu, choć "piłkę meczową" mieli w tym meczu piłkarze ze świętokrzyskiego. Niestety w decydującej akcji, po strzale jednego z zawodników Wisły, futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Po remisie z Avią, sandomierzanie spadli na czwartą pozycję w tabeli. Po 14 meczach mają na koncie 29 punktów.

Cracovia II - ŁKS Probudex Łagów 2:0 (0:0)

Bramki: Wiśniewski 58', Vinicius Ferreira Dias 80'.

Cracovia II: Wilk – Pieńczak, Jarzynka, Bracik (30' Rząsa), Stachera – Supryn, Ożóg, Vinicius (88' Matheus), Wdowiak, Wiśniewski – Bała (79' Bociek).

ŁKS: Michalski – Czerwiak (63' F. Rogoziński), Ślefarski, Kolasa – Krzeszowski, Uniat (70' Buczek), Gierczak, Mójta – Imiela, Zaręba (58' Amarildo), K. Rogoziński.

Obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko, które obfitowało w sporą ilość akcji. Cały mecz w barwach rezerw Cracovii rozegrał Mateusz Wdowiak, który na co dzień jest zawodnikiem występującym w pierwszej drużynie na poziomie Ekstraklasy i było to widać na boisku.

Oba gole jakie padły w tym spotkaniu są zasługą właśnie 24-letniego pomocnika. Najpierw popisał się on świetnym rajdem, w którym minął kilku piłkarzy ŁKS-u i będąc w polu karnym zagrał piłkę do Michała Wiśniewskiego, który strzałem pod poprzeczkę wyprowadził krakowian na prowadzenie.

W kolejnej akcji Wdowiak prostopadłym podaniem obsłużył Krzysztofa Boćka, który od razu zagrał piłkę do wbiegającego Viniciusa, a ten strzałem z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki. Do końca meczu żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć już gola i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Cracovii II.

Po porażce z Cracovią łagowianie spadli w tabeli o jedną pozycję i obecnie zajmują szóste miejsce z dorobkiem 25 punktów.

Korona II Kielce - Hetman Zamość 1:1 (0:1)

Bramki: Konstantyn 81' - Myszka 19'.

Korona II: Osobiński – Więckowski, Kośmicki, Dziubek (K), Cukrowski (83’ Kralka), – D. Lisowski (58’ Konstantyn), Turek (65’ Bujak), Prętnik, J. Górski (58’ Przybysławski) (83’ Malec) - Sowiński, Piróg

Hetman: Gibki – Szatała, Grzęda, Myszka, Białusko - Wolanin, Pupeć (75’ Jaroszyński), Kruczkowski, Ozcifici (60’ Dajos), Pokrywka (90’ Gierowski) - Cain

Korona II po słabej pierwszej połowie przegrywała 0:1, a bramkę dla gości w 19. minucie zdobył Norbert Myszka. Druga odsłona była juz zdecydowanie lepsza dla kielczan i na dziesięć minut przed końcem podopiecznym trenera Sławomira Grzesika udało się wyrównać. Gola na wagę remisu zdobył Jakub Konstantyn.

Po rozegraniu 13 meczów Korona II ma na koncie 13 punktów i zajmuje 18 pozycję w tabeli III ligi.

W 16. kolejce ŁKS-u Probudex Łagów zagra u siebie ze Stalą Stalowa Wola, a Wisła Sandomierz z Podlasiem Biała Podlaska. KSZO Ostrowiec zagra na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg, zaś rezerwy Korony z Chełmianką Chełm.

źródło: kieleckapilka.pl, skkszo.pl, MKS CracoviaTV.