[Podsumowanie III ligi] Pewne zwycięstwo ŁKS-u Łagów. Wisła zremisowała z Jutrzenką

czwartek, 12 listopada 2020 14:32 / Autor: Sebastian Kalwat

W 19. kolejce rozgrywek III ligi zwycięstwa odnieśli piłkarze ŁKS-u Łagów oraz Korony II Kielce. Wisła Sandomierz zremisowała z Jutrzenką Giebułtów 3:3. Mecz KSZO Ostrowiec ze Stalą Kraśnik został przełożony na 25 listopada.

Jutrzenka Giebułtów - Wisła Sandomierz 3:3 (3:2)

Bramki: Zawadzki 6, 25, Balawender 36 - Sudy 16, Zawiślak 45 (k), Bełczowski 75

Jutrzenka: Guguła - Serafin, Kowalski, Michalec, Litewka - Pietrzyk, Majcherczyk, Kozicki (58’ Bizoń), Zawadzki (75’ Kozieł), Silczuk (78’ Wątroba) - Balawender.

Wisła: Polit -  Kajpust, Wojcinowicz, Stasiak, Kuśmierczyk (75’ Mażysz) - Zawiślak, Tyl, Siedlecki, Sudy, Bełczowski -  Matuszewski (46’ Klockowski).

Bardzo szybko prowadzenie w tym meczu objęli gospodarze. Zawodnik Jutrzenki Dominik Zawadzki oddał mocny strzał z dystansu, a piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki Wisły.

Sandomierzanie wyrównali dziesięć minut później, za sprawą Marcina Sudy, który będąc kilka metrów przed bramką, w zamieszaniu wpakował futbolówkę do bramki Guguły.

Niestety, po kilku minutach gracze z Giebułtowa ponownie za sprawą Dominika Zawadzkiego odzyskali prowadzenie, a w 36. minucie skarcili wiślaków po raz trzeci. Maciej Balawender mocnym uderzeniem nie dał szans Politowi.

Jeszcze przed przerwą podopieczni Rafała Wójcika zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Rzut karny podyktowany za faul na Krzysztofie Zawiślaku, skutecznie egzekwował sam poszkodowany i do przerwy Wisła przegrywała 2:3.

W drugiej odsłonie obie drużyny miały po kilka szans na zdobycie gola. Jednak to sandomierzanie na kwadrans przed końcem doprowadzili do remisu. Kamil Bełczowski będąc w dobrej pozycji przelobował bramkarza Jutrzenki i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3.

Wisła z dorobkiem 33 punktów zajmuje trzecią pozycję w tabeli III ligi.trzecią pozycję w tabeli III ligi.

Podlasie Biała Podlaska – ŁKS Łagów 0:2 (0:1)

Bramki: Imiela 40′ (rzut karny), Rogoziński 54′

Podlasie: Krasowski – Szabaciuk, Nieścieruk, Andrzejuk, Skrodziuk – Zabielski, Mierzwiński (70′ Jemioł), Kosieradzki, Dmitruk (80′ Ramotowski) – Kocoł, Golba (58′ Martynek).

ŁKS: Michalski – Ślefarski, Borowiak (60′ F. Rogoziński), Czerwiak, Kolasa – Biesiada, Rogala, Imiela (81′ Rybus), Mójta – Amarildo (68′ Buczek), K. Rogoziński.

W pierwszej połowie gracze z Łagowa ograniczali się głównie do kontrataków. Jedyny gol dla ŁKS-u w tej części gry, był zasługą kapitana Adama Imieli, który skutecznie wykonał rzut karny.

W 54. minucie łagowianie zdobyli druga bramkę. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, precyzyjnym strzałem popisał się Kacper Rogoziński i dał gościom już dwubramkowe prowadzenie.

Mimo, iż gracze z Białej Podlaskiej próbowali odwrócić losy meczu, nie zdołali do końca spotkania zdobyć choćby jednej bramki i łagowianie triumfowali 2:0.

Zawodnicy ŁKS-u z dorobkiem 28 punktów, zajmują dziewiąte miejsce w tabeli III ligi.

Korona II Kielce - Siarka Tarnobrzeg 4:1 (0:1)

Bramki: Strzeboński 47, Górski 67, Konstantyn 68, 85 - Bierzało 16

Korona II: Sandach -  Kośmicki, Kiełb, Seweryś, Cukrowski - Górski (70' Majewski), Słabosz (88' Malec), Prętnik, Strzeboński (82' Jopkiewicz), Konstantyn (88' K. Turek) - Piróg.

Siarka: Kowal - Kowalik, Bierzało, Duda, Sulkowski (35' Wdowiak) - Kargulewicz (78' Dapollonio), Wolski (69' Mróz), Janeczko, Tabor, Rogala - Gajewski (69' Bałdyga).

Rezerwy Korony po pierwszej połowie i golu Marcina Bierzało przegrywali 0:1. W drugiej odsłonie, gracze Siarki musieli grać w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartką ukarany został strzelec gola. Kielczanie ruszyli do ataku i po przerwie zdobyli aż cztery gole. Ich autorami byli Miłosz Strzeboński, Jakub Górski oraz Jakuba Konstantyna (dwie).

Po tym zwycięstwie Korona II z 17 punktami jest na 17. miejscu w tabeli.

W 20. kolejce Wisła Sandomierz podejmie rezerwy Korony (15 listopada, godz. 12.), a ŁKS Łagów zagra z KSZO Ostrowiec (15 listopada, godz. 13.).