Polska lepsza od Turcji. Świetny mecz zawodników Łomży Vive

środa, 06 stycznia 2021 17:44 / Autor: Sebastian Kalwat

Polska pokonała Turcję 29:24 w pierwszym meczu eliminacji EURO 2022. Szczypiorniści Łomży Vive Kielce należeli do głównych bohaterów tego pojedynku.

W pierwszej fazie meczu prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Lepiej zaczęli reprezentanci Polski, jednak poźniej do głosu doszli gospodarze, w głównej mierze za sprawą Doruka Pehlivana, zawodnika Łomży Vive wypożyczonego do niemieckiego TSV Miden.

Kolejne minuty przebiegały pod dyktando "biało-czerwonych". W bramce bardzo dobrze spisywał się Piotr Wyszomirski, który w pierwszej połowie zaliczył osiem udanych interwencji. W ataku brylowali zawodnicy kieleckiego klubu: Szymon Sićko, Tomasz Gębala, Arkadiusz Moryto i Michał Olejniczak. Razem zdobyli lwią część bramek całego zespołu (10 z 15). Do przerwy Polacy prowadzili 15:12.

Podopieczni Patryka Rombla dobrze zaczęli drugą część spotkania. Dalej brylowali zawodnicy Łomży Vive. Zdobyli osiem pierwszych goli po przerwie i po 45. minutach nasza kadra prowadziła 23:18.

Ostatnie minuty meczu Polacy rozegrali z dużym spokojem i w pełni kontrolowali przebieg rywalizacji, ostatecznie wygrywając 29:24.

Zawodnicy kieleckiego klubu spisali się w tym meczu znakomicie. Tomasz Gębala oraz Arkadiusz Moryto zdobyli po sześć goli, co było najlepszym wynikiem w naszej kadrze, Szymon Sićko zakończył spotkanie z czterema trafieniami, zaś Michał Olejniczak dwukrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Pod koniec tego pojedynku w bramce wystąpił Mateusz Kornecki, który zastąpił świetnie dysponowanego Piotra Wyszomirskiego.

Warto również podkreślić, że najlepszym zawodnikiem w tureckiej reprezentacji był Doruk Pehlivan. Młody rozgrywający zdobył aż dziewięć goli i żaden z jego kolegów nawet nie zbliżył się do tego wyniku.

Rewanżowe spotkanie obu reprezentacji zostanie rozegrane w najbliższą sobotę o godzinie 20 w hali w Płocku.

Turcja - Polska 24:29 (12:15)

Polska: Wyszomrski, Kornecki - T. Gębala 6, Moryto 6, Sićko 4, Daszek 3, M. Gębala 3, Pilitowski 3, Olejniczak 2, Majdziński 1, Dawydzik 1, Krajewski, Czuwara, Walczak, Przybylski, Chrapkowski.