Przyszły zawodnik PGE VIVE najlepszym lewoskrzydłowym młodzieżowych mistrzostw świata

poniedziałek, 29 lipca 2019 14:01 / Autor: Damian Wysocki

Dylan Nahi, który od sezonu 2021/2022 będzie zawodnikiem PGE VIVE, został uznany najlepszym lewoskrzydłowym młodzieżowych mistrzostw świata w Hiszpanii. Francuz może cieszyć się podwójnie, bo jego reprezentacja sięgnęła po  złote medale.

"Trójkolorowi" w niedzielnym finale pokonali Chorwację 28:23.  Dylan Nahi w tym spotkaniu wykorzystał wszystkie swoje okazje i zdobył trzy bramki. Ogólnie skrzydłowy Paris Saint Germain w dziewięciu meczach turnieju rzucił 28 goli, notując przy tym 82,4 proc. skuteczności. Pod względem tej drugiej statystyki, lepszych od niego było tylko czterech szczypiornistów.

Dylan Nahi to jedna z największych nadziei francuskiej piłki ręcznej. Lewoskrzydłowy w rozgrywkach Ligi Mistrzów zadebiutował w wieku zaledwie 17 lat. Najbliższy sezon będzie jego czwartym w seniorskim zespole PSG. Po koniec kwietnia tego roku PGE VIVE ogłosiło zakontraktowanie 19-latka. Jego czteroletnia umowa z kieleckim klubem wejdzie w życie 1 lipca 2021 roku.