Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

PSG rozgromiło Elverum i wygrało bez gry z Szeged. Teraz czeka na ruch Łomży Vive

środa, 03 marca 2021 08:37 / Autor: Damian Wysocki
PSG rozgromiło Elverum i wygrało bez gry z Szeged. Teraz czeka na ruch Łomży Vive
fot. Anna Benicewicz-Miazga
PSG rozgromiło Elverum i wygrało bez gry z Szeged. Teraz czeka na ruch Łomży Vive
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Łomża Vive Kielce przystąpi do czwartkowego spotkania z Flensburgiem-Handewitt jako wicelider grupy B. Podopiecznych Tałanta Dujszebajewa wyprzedziło Paris Saint-Germain, które na parkiecie pokonało Elverum, a bez gry otrzymało dwa punkty za ostatnie spotkanie z MOL-Pickiem Szeged.

We wtorek podopieczni Raula Gonzaleza rozegrali zaległy, wyjazdowy mecz z Elverum. Spotkanie odbyło się  w Paryżu, ponieważ obecne przepisy sanitarne uniemożliwiają rywalizację w Norwegii. PSG rozbiło rywala 44:29. Najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku był Dylan Nahi. Lewoskrzydłowy, który latem trafi do Łomży Vive, zdobył osiem bramek.

Tego samego dnia Europejska Federacja Piłki Ręcznej zdecydowała o „ręcznym” rozstrzygnięciu zaplanowanego na czwartek PSG z MOL-Pickiem Szeged. W ostatnich dniach w węgierskim zespole wykryto zakażenie koronawirusem. Mistrz Francji otrzymał zwycięstwo 10:0, dzięki czemu awansował na pierwsze miejsce w tabeli grupy A. W sumie ekipa Raula Gonzaleza "zarobiła" w ten sposób aż siedem punktów. 

PSG zrównało się punktami z Łomżą Vive i Flensburgiem Obie ekipy zmierzą się w czwartek. Aby wygrać grupę, kielczanie potrzebują zwycięstwa. Wicemistrzowi Niemiec wystarczy remis. Jeśli spotkanie zakończy się triumfem podopiecznych Tałanta Dujszebajewa, to PSG zakończy rywalizację na 3. lokacie, bowiem przegrało dwa spotkania z Flensburgiem. Jeśli „żółto-biało-niebiescy” zanotują potknięcie, to oni spadną na ostatnie miejsce na podium.

Czwartkowy mecz Łomża Vive – Flensburg w Hali Legionów rozpocznie się o godz. 18.45.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO