Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Ruszają zapisy na 4. sieBIEGA Półmaraton Kielecki

poniedziałek, 08 stycznia 2018 15:48 / Autor: Damian Wysocki
Ruszają zapisy na 4. sieBIEGA Półmaraton Kielecki
Ruszają zapisy na 4. sieBIEGA Półmaraton Kielecki
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W niedzielę, 27 maja odbędzie się czwarta edycja sieBIEGA Półmaratonu Kieleckiego - największego biegu w województwie świętokrzyskim. W poniedziałek punktualnie o godz. 18.00 rozpoczną się zapisy na udział w wydarzeniu. Organizatorzy przygotowali tysiąc dwieście miejsc.  

- Najbardziej atrakcyjne jest pierwsze sześć godzin zapisów, bo do północy będą odbywać się one w promocyjnej cenie pięćdziesięciu złotych. Przez najbliższy miesiąc koszt wpisowego zwiększy się o dziesięć złotych, a następnie sukcesywnie cena będzie rosła do siedemdziesięciu pięciu złotych. Będzie można się również zapisać w dniu biegu, ale tego nie polecamy. Zdecydowanie lepiej zrobić to wcześniej - tłumaczył Paweł Jańczyk, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Biegaczy sieBIEGA.

ZAPISY NA BIEG - TUTAJ 

4. sieBIEGA Półmaraton Kielecki, odbędzie w niedzielę, 27 maja 2018 roku. Start zaplanowany został na godzinę 10.00 z ulicy Sołtysiaka Barabasza w okolicy stadionu Kolporter Arena (stadion Korony Kielce), atestowana trasa zgodnie z wymogami PZLA o długości 21 km oraz 97 i pół metra jest bardzo ciekawa i poprowadzona została tak aby biegacze mogli zobaczyć wiele ciekawych miejsc w Kielcach, a swój koniec będzie miała na murawie Kolporter Areny.

- Myślę, że ta impreza na mocno wpisała już się w kalendarz biegów nie tylko w Kielcach, ale całym regionie. Poprzednie edycje odbywały się nieco wcześniej, teraz musieliśmy przesunąć termin. Wszystko związane jest z rozgrywkami LOTTO Ekstraklasy, których terminarz będzie wyglądał nieco inaczej niż w poprzednich latach w związku z Mistrzostwami Świata w Rosji. Nie dostaliśmy gwarancji czy stadion będzie dostępny w pierwszy weekend maja. Dzięki temu podczas biegu pewnie będzie trochę cieplej i atrakcyjniej dla biegaczy i kibiców - wyjaśniał Jańczyk.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO