Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Ruszyły „Czwartki lekkoatletyczne”

sobota, 19 września 2015 12:09 / Autor: Damian Wysocki
Ruszyły „Czwartki lekkoatletyczne”
Ruszyły „Czwartki lekkoatletyczne”
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Ruszyła jesienna XXII  edycja „Czwartków lekkoatletycznych”. W pierwszych zawodach w Kielcach wzięło udział blisko 200 uczniów szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego. 

„Czwartki lekkoatletyczne” rozgrywane są w 80 miastach i miasteczkach całej Polski. Bierze w nich udział grupa ponad 100 tys. dziewcząt i chłopców urodzonych w 2003 i młodszych . Corocznie rywalizują oni w 6 konkurencjach lekkoatletycznych: biegach na 60 m, 300 m, 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy, skokach wzwyż i w dal oraz rzucie piłeczką palantową. Impreza ta odbywa się w cyklach jesienno-wiosennych.

Organizatorami „Czwartków lekkoatletycznych na terenie naszego miasta jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody odbyły się w czwartek, 17 września na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza 1. Podczas zawodów padło kilka wartościowych wyników. 

Na zawodach nie mogło zabraknąć Mirosławy Sarny, olimpijki z Meksyku. - Pogoda jest super, jakby się zaczynało lato. Dzieci są uśmiechnięte, rywalizują w promieniach słońca, jest bardzo sympatyczna atmosfera. Niestety, na razie nie widzę „perełek”. Wyróżniają się dwie osoby, ale one już trenują w klubie. Są to pierwsze zawody i mam nadzieję, że na kolejnych będzie lepiej. Wierzę, że uda się znaleźć jakiś talent – powiedziała oficjalnej stronie MOSiR – u Kielce Mirosława Sarna, która jest trenerem w Kieleckim Klubie Lekkoatletycznym.

Drugie jesienne zawody odbędą się 24 września. Początek zmagań dzieci od godziny 14. 

Rozmowa o „Czwartkach lekkoatletycznych” z Wojciechem Dębskim znajduje się TUTAJ.

Wyniki czwartkowej rywalizacji znajdują się TUTAJ.

Źródło: www.mosir.kielce.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO