Seria przerwana. AZS UJK Kielce przegrał z Polonią Bytom

sobota, 14 października 2023 16:47 / Autor: Michał Gajos

W sobotnie popołudnie AZS UJK Kielce zmierzył się we własnej hali z Polonią Bytom. Mecz w ramach 5. kolejki 2. Ligi padł łupem gości.

Kielczanie w ostatnim trzech spotkaniach zbudowali serię zwycięstw, pokonując kolejno: KK UR BOZZA Kraków, Chemart II Przemyśl oraz MCKS Czeladź. Tym razem trener Rafał Gil musiał jednak radzić sobie bez swojego czołowego gracza, 15-letniego Pawła Łosiaka, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej.

Ta znacząca wyrwa w kadrze zespołu była widoczna już w pierwszej kwarcie. Akademicy przegrali ją 15 punktami (15:30). W drugiej zdołali zmniejszyć straty do 13 "oczek", ale zdecydowane przełamanie nadeszło po przerwie na półmetku zawodów. Koszykarze AZS-u UJK doszli swoich oponentów na dystans 6 punktów (62:68).

W decydującej części gospodarze kontynuowali marsz po odwrócenie losów potyczki. W pewnym momencie doszli nawet do stanu "minus jeden". Natomiast w kolejnych minutach znów stracili kontakt ze śląską ekipą. Finalnie dzielnie walcząca drużyna Rafała Gila przegrała 87:90.

Następny pojedynek z udziałem kielczan odbędzie się już 18 października. Akademicy zmierzą się w Krakowie z KS Cracovia 1906 Yabimo