Sobura-Durma szóstym juniorem Europy na 400 metrów przez płotki

niedziela, 18 lipca 2021 16:25 / Autor: Damian Wysocki

Jakub Sobura-Durma z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zajął szóste miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy juniorów w Tallinie.

19-latek zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Najpierw, pewnie przeszedł przez eliminacje, a w sobotnim półfinale pobił swój rekord życiowy, uzyskując 51,32 s. Swój najlepszy dotychczasowy rezultat poprawił o 0.14 s.

W niedzielnym finale podopieczny trenera Pawła Tietierina nie zbliżył się do tego wyniku. Zadania nie ułatwiał silnie wiejący wiatr. Kielczanin uzyskał 52.29, co dało mu szóste miejsce. Wygrał faworyt ­– Turek Berke Akcam z czasem 50.70. Brązowy medal dawał rezultat 51.78.

Kilka godzin później Jakub Sobura-Durma zajął szóste miejsce  razem ze sztafetą 4x400 metrów. Polakom do medalu zabrakło sekundy.