Szybki rewanż Korony. Teraz tylko liga

piątek, 08 lipca 2022 15:49 / Autor: Damian Wysocki

W ostatnim sparingu przed startem sezonu PKO BP Ekstraklasy, Korona Kielce pokonała Wisłę Płock 3:1.

Obie ekipy rozegrały w piątek sparingowy dwumecz w Warce. W pierwszym spotkaniu „Nafciarze” wygrali 2:0.

W drugim pojedynku górą byli kielczanie. Ciekawie było w pierwszej połowie W 25. minucie Koronę na prowadzenie wyprowadził Jewgienij Szykawka. Szybko odpowiedział Kristian Vallo. Tuż przed zejściem do szatni, gola po strzale z dystansu zdobył Radosław Seweryś. W 84. minucie wynik ustalił Adrian Danek. W końcówce na boisku pojawili się Hubert Zwoźny i Jakub Przybysławski z drużyny rezerw "żółto-czerwonych".

Dla obu drużyn były to ostatnie sparingi przed startem sezonu. W przyszłą sobotę Korona zagra u siebie z Legią Warszawa.

Korona Kielce – Wisła Płock 3:1 (2:1)

Bramki: Szykawka 25’, Seweryś 42’, Danek 84' – Vallo 30’

Korona: Zapytowski – Danek, Seweryś, Trojak, Corral – Podgórski (82’ Zwoźny), Takacz, Oliveira, Górski (61’ Szulc) – Szykawka (80’ Przybysławski), Zarandia

Wisła: Lodziński (68’ Zapytowski) – Pawlak, Michalski, Krywociuk, Tomasik – Vallo, Furman, Warchoł, Kolar, Kocyła – Sekulski. W drugiej połowie zagrali: Kvocera, Krzyżański i Walczak