Vive bez kadrowiczów pokonało Piotrkowianina

czwartek, 02 lutego 2017 18:55 / Autor: Damian Wysocki

Vive Tauron Kielce drugą część sezonu rozpoczęło od pewnego zwycięstwa. „Żółto-biało-niebiescy” w spotkaniu 16. kolejki PGNiG Superligi pokonali na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 30:19 (15:12). Szczególnie w pierwszej połowie beniaminek rozgrywek pokazał bardzo ambitną postawę w starciu przeciwko mistrzom Polski.

Tałant Dujszebajew do Piotrkowa nie zabrał zawodników, którzy grali na mistrzostwach świata we Francji. Na parkiecie zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami więcej szans dostali szczypiorniści, którzy zimowe przygotowania spędzili w Kielcach. Swoje minuty dostali również młodzi gracze „żółto-biało-niebieskiego” klubu.

Vive w spotkaniu z Piotrkowianinem musiało radzić sobie bez duetu lewoskrzydłowych Strlek-Jachlewski. Ich miejsce na przemiennie zajmowali Dean Bombac i Uros Zorman. Kielczanie pojedynek rozpoczęli od szybkiego 2:0. Po straconych golach gospodarze na kilka minut przejęli inicjatywę. Zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego grali agresywnie w obronie i wykorzystywali błędy indywidualne Vive w ataku, dzięki czemu po 13. minutach prowadzili różnicą trzech bramek (7:4). Podopieczni Tałanta Dujszebajewa szybko zdołali zniwelować przewagę. Jednak w kolejnych fragmentach mieli problemy ze skutecznością, ale i tak do szatni schodzili przy prowadzeniu 15:12.

Po przerwie mistrzowie Polski od pierwszej minuty włączyli zdecydowanie wyższy bieg i bardzo szybko zbudowali kilkubramkową przewagę. Świetnie po wznowieniu prezentował się Krzysztof Lijewski, który w krótkim odstępie czasu zdobył cztery trafienia. Kielczanie po kwadransie  dali sobie rzucić tylko jedną bramkę i prowadzili  24:13. W 49. minucie przy wysokiej przewadze szansę debiutu w PGNiG Superlidze otrzymał 19 - letni skrzydłowy Vive - Szymon Skowron.  W ostatnich fragmentach „Żółto-biało-niebiescy” spokojnie kontrolowali przebieg pojedynku i ostatecznie zwyciężyli 30:19

Vive kolejny mecz rozegra już w sobotę. Kielczanie w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski na wyjeździe zmierzą się z pierwszoligowym Czuwajem Przemyśl.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Vive Tauron Kielce 19:30 (12:15)

Vive Tauron: Szmal, Markowski – Lijewski 6, Djukić 6, Bielecki 5, Bombac 4, Kus 3, Bis 3, Zorman 2, Vujović 1, Grabowski, Skowron, Jurecki.