Vive bliżej półfinału

wtorek, 15 marca 2016 19:40 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce udanie rozpoczęli zmagania w fazie play-off PGNiG Superligi. „Żółto-biało-niebiescy” w pierwszym ćwierćfinałowym meczu pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 40:25.

Vive od początku mocno ruszyło do ataku. Po 10. minutach podopieczni Tałanta Dujszebajewa prowadzili już sześcioma bramkami (9:3). W kolejnych fragmentach pierwszej części gospodarze mieli przebłyski w swojej grze i doszli Mistrzów Polski nawet na trzy bramki, ale tuż przed przerwą kielczanie znowu podkręcili tempo i do szatni schodzili prowadząc 18:13.

W drugiej połowie zawodnicy Vive nie dali szans gospodarzą rywalizacji i sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Ostatecznie w pierwszym meczu ćwierćfinału rozgrywek o Mistrzostwo Polski kielczanie pokonali Zagłębie Lubin 40:25.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w kieleckim zespole był Denis Buntić, który rzucił dziewięć bramek. MVP spotkania został wybrany Karol Bielecki.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w przyszły wtorek w Hali Legionów. Jeżeli mistrzowie Polski poradzą sobie z Zagłębiem, to w półfinale zmierzą się ze zwycięzcą pary MMTS Kwidzyn - RC Legionowo.