Vive pewnie wygrywa w Opolu

sobota, 12 września 2015 20:08 / Autor: Piotr Natkaniec

Szczypiorniści Vive Tauron Kielce pewnie wygrali w Opolu z miejscową Gwardią 38:26. Najwięcej , bo po sześć bramek rzucili Karol Bielecki, Ivan Cupić i Tobias Reichmann. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo kielczan.

Tylko w pierwszej połowie gospodarze nawiązali walkę z bardziej utytułowanym rywalem. W 7. minucie było już nawet 6:3 dla Gwardii. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa wyszli na prowadzenie dopiero po 16 minutach (8:9). Od tego momentu zwiększali swoją przewagę. Na przerwę schodzili do szatni przy wyniku 14:19.

W drugiej części gry przyjezdni nadal kontrolowali grę i rzucili kolejne 19 bramek. Najwięcej w kieleckim zespole zdobył ich Karol Bielecki, Tobias Reichmann i Ivan Cupić. Chorwat popisał się przy tym 100% skutecznością rzutów. Podobnie jak Mateusz Jachlewski, Manuel Strlek i Grzegorz Tkaczyk, którzy zakończyli mecz z 4 golami na koncie. Dujszebajew po raz kolejny dał szansę młodych zawodników. Zagrał zarówno Vujović, Bulski i Bis. Tym razem Czarnogórzec nie potrafił pokonać bramkarza, natomiast dwójka Polaków rzuciła po jednej bramce. Całe spotkanie rozegrał Sławomir Szmal, którzy obronił 12 rzutów.

Kolejny mecz kielczanie zagrają u siebie, 15 września z Chrobrym Głogów.

Gwardia Opole - Vive Tauron Kielce 26:38 (14:19)

Gwardia: Swat, Knop, Prokop, Zeljić, Malcher, Trojanowski, Łangowski, Tarcijonas, Mokrzki, Jankowski, Ciosek, Kedzo, Milas, Taletovic, Simic.

Vive Tauron: Szmal, Buntić 3, Jurecki 1, Tkaczyk 4, Jachlewski 4, Zorman 1, Bielecki 6, Lijewski 1, Strlek 4 , Cupić 6, Reichmann 6, Vujović, Bis 1, Bulski 1