Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

W sobotę Kielce pobiegną po raz kolejny

piątek, 20 października 2017 11:14 / Autor: Damian Wysocki
W sobotę Kielce pobiegną po raz kolejny
W sobotę Kielce pobiegną po raz kolejny
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W najbliższą sobotę odbędzie się dziewiąta edycja „Kielce Biegają”. Zawodnicy będą rywalizowali w czterech kategoriach, w zależności od wieku uczestników organizatorzy przygotowali kilka dystansów.

Biuro zawodów będzie mieściło się w okolicach muszli koncertowej w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica w Kielcach. Tam zostaną ulokowane również start i meta wszystkich biegów. Najmłodsi pokonają trasy o długości 400 metrów, 1400 metrów oraz 2000 metrów. Osoby pełnoletnie zmierzą się z ponad czterokilometrową trasą.

Regulamin „Kielce Biegają 2017”- TUTAJ

Start pierwszego biegu zaplanowano na godz. 10.00, ostatniego na 13.20.

Organizatorem biegu jest Urząd Miasta w Kielcach.

Trasa nr 1:  (roczniki: 2007-2009 i młodsi) - dystans ok. 400 m

trasa1.jpg

Trasa  nr 2: (roczniki 2002-2006) - dystans ok. 1400 m

trasa-2-n.jpg

Trasa nr 3:  (roczniki: 1999-2001) - dystans ok. 2000 m

trasa-3-n.jpg

Trasa biegu OPEN (osoby pełnoletnie i starsze) - dystans ok 4300 m

Start: Park miejski im. Stanisława Staszica alejka parkowa (na wysokości muszli koncertowej)  – bieg alejką parkową w stronę  ul. Jana Pawła II – skręt w prawo bieg alejka parkową do chodnika przy ul. Ogrodowej na wysokości przejścia dla pieszych – skręt |w prawo i bieg ścieżką rowerową do ul. Solnej – ul. Solna – skręt w prawo w ul. Staszica – ul. Staszica- skręt w lewo ul. Zamkowa – ul. Zamkowa – skręt w lewo w bramę placu zamkowego Muzeum Narodowego – teren Muzeum Narodowego – bieg ulicą obok budynku Caritasu – skręt w prawo w  ul. Czerwonego Krzyża – ul. Czerwonego Krzyża – skręt w prawo w ul. Wesoła – ul. Wesoła – skręt w lewo w ul. Mickiewicza – ul. Mickiewicza – skręt w lewo w ul. Hipoteczna – skręt w prawo ul. Przy Muzeum Zabawek – skręt w lewo w ul. Ewangelicka – skręt w lewo w ul. Sienkiewicza – ul. Sienkiewicza –  – skręt w prawo w  ul. Duża – ul. Duża – skręt w lewo płyta Rynku – bieg do ul. Leśnej – ul. Leśna – skręt w prawo w  ul. Sienkiewicza – ul. Sienkiewicza – skręt w lewo  w  ul. Paderewskiego – ul. Paderewskiego – skręt w lewo w  ul. Solna – ul. Solna – skręt w prawo do ul. Staszica – ul. Staszica, – meta alejka parkowa przy muszli koncertowej.

trasa-4-n.jpg

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO