Nowenna

Wielkie emocje w Daleszycach. Spartakus wyeliminował rezerwy Korony z Okręgowego Pucharu Polski

środa, 31 marca 2021 18:57 / Autor: Damian Wysocki

Rezerwy Korony Kielce pozostają bezwygranej w 2021 roku. W środę, w meczu 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski, przegrały po rzutach karnych z czwartoligowym Spartakusem Daleszyce.

Druga drużyna „żółto-czerwonych” zaliczyła fatalne otwarcie roku. W pięciu meczach trzeciej ligi zdobyła tylko jeden punkt, nie zdołała w nich strzelić żadnej bramki.

Wydawało się, że pucharowe starcie może być idealną okazją do przełamania. Zespół prowadzony przez Mariusza Arczewskiego, który zastępuje chorego Dariusza Kozubka, do przerwy przegrywał w Daleszycach 0:2.

Na początku drugiej części kielczanie błyskawicznie doprowadzili do wyrównania, zdobywając bramki w 52. i 54. minucie. W kolejnych fragmentach bliżsi strzelenia gola byli gospodarze, ale dobrze w bramce spisywał się Mikołaj Drej.

Dogrywka przyniosła zaostrzenie gry, ale brakowało klarownych sytuacji. O awansie do ćwierćfinału zdecydowały rzuty karne. Kielczanie zmarnowali aż trzy „jedenastki”, przegrywając konkurs 1:3.

Rezerwy Korony przełamania poszukają w Niedzielę Wielkanocną, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Cracovią II.