Wolff dał oddech Niemcom, ale górą była Francja

środa, 28 lipca 2021 16:20 / Autor: Damian Wysocki

Reprezentacja Niemiec z Andreasem Wolffem w bramce poniosła drugą porażkę na igrzyskach olimpijskich po bardzo zaciętej końcówce. Tym razem uległa 29:30 Francji.

Był to hit trzeciej kolejki fazy grupowej. Początek i pierwsza połowa należała do „Trójkolorowych”, który odskoczyli na kilka bramek.

Po zmianie stron niemieccy zawodnicy zaczęli lepiej bronić, a skuteczne odbicia notował Andreas Wolff. Nasi zachodni sąsiedzi szybko doprowadzili do wyrównania. Następnie Francuzi zbudowali minimalną przewagę, która ponownie została zniwelowana. W końcówce „Trójkolorowi” wytrzymali wojnę nerwów i zanotowali cenne zwycięstwo.

Na parkiecie zobaczyliśmy dwóch zawodników Łomży Vive. Wspomniany Andreas Wolff odbił pięć piłek, co dało mu 24-procentową skuteczność. Po drugiej stronie 11 minut zaliczył Nicolas Tournat, który zdobył jedną bramkę.

Trzecie zwycięstwo odniosła Hiszpania, która pokonała Brazylię 32:25. Alex Dujszebajew zdobył trzy gole. W innym meczu grupy A Norwegia ograła Argentynę 27:23.

Kolejne spotkania turnieju olimpijskiego odbędą się w piątek.

MECZE Z UDZIAŁEM ZAWODNIKÓW OBECNYCH I PRZYSZŁYCH ZAWODNIKÓW ŁOMŻY VIVE KIELCE:

Brazylia – Hiszpania 25:32 (16:18)

Alex Dujszebajew: 3 bramki, 4 rzuty, 75 proc. skuteczności, 3 asysty, 1 strata, 1 przechwyt, czas gry: 28:42

Francja – Niemcy 30:29 (16:13)

Nicolas Tournat: 1 bramka, 1 rzut, 100 proc. skuteczności, czas gry: 11:10

Nedim Remili: 2 rzuty, 0 proc. skuteczności, 2 asysty, 3 straty, 1 przechwyt, czas gry: 21:59

Andreas Wolff: 5 obron na 21 rzutów, 24 proc. skuteczności, czas gry: 33:21