Wygrana Korony Handball w Warszawie

sobota, 07 listopada 2015 21:10 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarki ręczne Korony Handball odniosły trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie rozgrywek pierwszej ligi. Kielczanki pokonały na wyjeździe AZS AWF Warszawa 31:27.

Podopieczne Tomasza Popowicza szybko wypracowały sobie sporą przewagę. Po 17 minutach prowadziły czterema bramkami, 8:4. Później do głosu doszły gospodynie, które szybko odrobiły straty i doprowadziły do remisu 12:12. Na przerwę kielczanki schodziły z jednobramkową przewagą.

W drugiej połowie zawodniczki Korony Handball ponownie zbudowały kilkubramkową przewagę, której jednak już nie roztrwoniły i mecz zakończyły zwycięstwem 31:27.

Najskuteczniejszą zawodniczką drużyny z Kielc była Alina Nowak, która rzuciła osiem bramek.

W następnej kolejce Korona Handball przed własną publicznością podejmie z SMS ZPRP Płock.

AZS AWF Warszawa - Korona Handball 27:31 (14:15)

Korona Handball: Hibner, Januchta, Sala - Nowak 8, Mochocka 5 (2), Więckowska 5, Kaźmiruk 4, Kędzior 3, Czubaj 2, Rozmus 2, Małecka 1, Skowrońska 1, Zimnicka, Tutaj.