Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Zapisy na „Bieg Wyklętych” zostały zamknięte

wtorek, 26 stycznia 2016 17:30 / Autor: Damian Wysocki
Zapisy na „Bieg Wyklętych” zostały zamknięte
Zapisy na „Bieg Wyklętych” zostały zamknięte
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Nie ma już wolnych miejsc na Bieg Wyklętych, który 28 lutego odbędzie się w Kielcach. Na liście startowej znajduje się  800 osób. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest od 2011 roku i poświęcony jest pamięci żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. W ramach licznych inicjatyw podejmowanych podczas jego obchodów znajduje się również projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” . W tym roku odbędzie się czwarta edycja największej tego rodzaju imprezy w Polsce. W Kielcach bieg zorganizowany zostanie po raz drugi.

Zapisy na bieg wystartowały 7 stycznia 2016 roku. Organizatorzy przewidzieli limit 800 uczestników, który został bardzo szybko wyczerpany.

- Na pewno będzie możliwość zapisania się na oba dystanse w dniu biegu, w ramach wolnych miejsc, natomiast niczego nie możemy zagwarantować, trzeba przyjść. – informują organizatorzy imprezy.

28 lutego w Kielcach odbędą się dwa biegi na dystansach 1963 metrów oraz 10 kilometrów. Pierwsza z liczb jest symbolem daty śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka ps. „Lalek”.

Udział w biegach jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają pakiet startowy, w którym znajduje się między innymi koszulka w wizerunkiem jednego z żołnierzy oraz po ukończeniu biegu – medal okolicznościowy. Pakiety będą dostępne w OMPiO dzień przed i w dniu imprezy.

Wydarzenie organizuje Fundacja Wolność i Demokracja a lokalnie Urząd Miasta Kielce.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie kieleckibiegacz.pl.

Trasa biegu głównego:

Tag: Bieganie
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO