[ZDJĘCIA] Czech najszybszy na finiszu w Kielcach

piątek, 25 czerwca 2021 20:49 / Autor: Damian Wysocki

Jan Barta z drużyny Elkov-Kasper wygrał czwarty etap 32. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, który miał metę w Kielcach. 36-letni Czech został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Piątkowy etap wystartował w Tomaszowie Mazowieckim. Kolarze pokonali 212 kilometrów. Trasa była pagórkowata, znalazło się na niej pięć górskich premii.

W Górach Świętokrzyskich doszło do sporej selekcji peletonu. Na15 kilometrów przed metą na atak zdecydowało się pięciu zawodników, którzy dogonili uciekającego niemal od początku Holendra Thijsa De Lange, a później rozstrzygnęli między sobą sprawę zwycięstwa. W tej grupie znalazł się Maciej Paterski z Voster ATS Team. Na finiszu, zlokalizowanym na ulicy Sandomierskiej, świeżo upieczony mistrz Polski musiał uznać wyższość Jana Barty.

Czech został nowym liderem „Solidarki”. Drugi jest jego kolega z zespołu – Kasper Jakub Tupalik, a trzeci Maciej Paterski.

W sobotę, podczas ostatniego etapu, kolarze pokonają 165-kilometrowy etap ze startem w Ostrowcu Świętokrzyskim i metą w Stalowej Woli.

Poniżej galeria zdjęć z finiszu autorstwa Piotra Michalca.