Znakomite skoki Młodawskiej w Toruniu. Kielczanka została wicemistrzynią Polski

niedziela, 17 lutego 2019 18:19 / Autor: Damian Wysocki

Znakomicie na 63. Halowych Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce zaprezentowała się Karolina Młodawska z KKL-u Kielce. 23-latka w Toruniu wywalczyła  srebrny medal w skoku w dal, bijąc przy tym rekord życiowy pod dachem aż o 37 centymetrów.

Młodawska już w pierwszej próbie skoczyła 6 metrów i 13 centymetrów. Kilka chwil później o centymetr wyprzedziła ją Joanna Kuryło z AZS-u AWF-u Wrocław, która finalnie sięgnęła po złoto. Zawodnika KKL-u w ostatniej próbie oddała kolejny kapitalny skok, ale o centymetr słabszy od swojego najlepszego. Podium uzupełniła Weronika Grzelak z LKS-u Górnika Wałbrzych (6.11).

Dla Karoliny Młodawskiej to pierwszy seniorski medal mistrzostw Polski. Podopieczna Zdzisława Lipińskiego w niedzielę zdecydowanie poprawiła swój rekord życiowy. Na początku stycznia tego roku w Aleksandrowie Łódzkim skoczyła 5 metrów i 76 centymetrów. Najlepszym wynikiem 23-latki na stadionie jest 6.03, które uzyskała przed rokiem w Spale podczas młodzieżowych mistrzostw Polski, na których zdobyła brązowy medal.