Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Kamil Suchanski

SPORT

Znów pobiegną dla Bartka. Trwają zapisy

środa, 10 maja 2023 08:49 / Autor: Damian Wysocki
Znów pobiegną dla Bartka. Trwają zapisy
Znów pobiegną dla Bartka. Trwają zapisy
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Półtora tygodnia pozostało do jedenastej edycji „Piątki dla Bartka” – największego biegu charytatywnego w województwie świętokrzyskim. Wciąż można dopisywać się do listy startowej. 

Pierwsza edycja biegu odbyła się w 2013 roku. Dochód z wydarzenia przekazywany jest fundacji „Nasz Maraton”, opiekującej się Bartkiem Orzechowskim.

Bartek to dwunastolatek, który urodził się bez lewej stopy. Jego rodzice – Karolina i Damian postanowili zrobić coś, aby mu pomóc. W ten sposób zrodziła się akcja „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”, która w kolejnych latach połączyła setki osób.

– Dla nas ten dzień jest na równi z urodzinami Bartka. Przy okazji biegu chcemy podziękować wszystkim osobom, które biegają dla naszego syna po całym świecie, które licytują dla niego różne rzeczy, czy przekazują 1,5 procent podatku. Bez pomocy „Drużyna Bartka” nasz syn nie miałby protez – mówi Karolina Orzechowska.

W niedzielę, 21 maja zawodnicy pokonają tradycyjną pięciokilometrową trasę poprowadzoną na asfaltowej pętli wokół Stadionu Leśnego. Start i meta będą zlokalizowane na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza. Tam też odbędą się biegi dla dzieci.

– Piątka jest wesołym dniem. Wiele osób już poznało Bartka. Zawsze chcą z nim porozmawiać, czy zrobić sobie wspólne zdjęcie. Bartek jest już nastolatkiem, więc nie jest za bardzo z tego zadowolony. Wolałby być w cieniu. Dla nas te uśmiechy, to że komuś chce się przyjechać, że ktoś chce przebiec, są jest bardzo cenne. Oczywiście, te pięć kilometrów można przejść. Wiele osób przychodzi z dzieciakami, czy zwierzakami. Liczy się miłe spędzenie czasu. To rodzinne wydarzenie – informuje mama Bartka.

Dwunastolatek jest aktywnym dzieckiem. Od jakiegoś czasu trenuje amp futbol.

– Jesteśmy dumni z Bartka. Od początku zależało nam, aby był aktywnym dzieckiem. Nie sądziliśmy, że będzie aż tak aktywny. Nie tylko gra w amp futbol, ale też dużo jeździ na rowerze. To chyba jego ulubiona aktywność. Zimą lubi narty, spróbował też łyżew. Bieganie ma po mnie, więc niekoniecznie to lubi. Przebiegł już dwie piątki na protezie. Myślę, że w tej edycji też pokona z nami ten dystans – wyjaśnia Karolina Orzechowska.

Bieg główny ruszy o godz. 11. Wcześniej zaplanowano biegi dzieci. Do listy startowej można dopisać się za pośrednictwem platformy online.datasport.pl. Wpisowe wynosi 45 złotych. Więcej informacji o „Piątce dla Bartka” można znaleźć na stronie siebiega.com

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO