Zwycięstwo kieleckich koszykarzy w Krakowie

sobota, 30 września 2023 19:21 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Zawodnicy AZS UJK Kielce pokonali w wyjazdowym spotkaniu koszykarskiej 2. ligi  KK UR BOZZA Kraków 90:81. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Rafała Gila w tym sezonie.

Początek meczu nie był udany dla Akademików. Po pierwszej kwarcie przegrywali dziewięcioma punktami 16:25. Zdecydowanie lepiej wyglądała druga część gry, w połowie której kielczanie doprowadzili do remisu 25:25. Od tej pory spotkanie miało wyrównany przebieg.

W trzeciej kwarcie, dzięki lepszej skuteczności i obronie, kieleccy koszykarze uciekli rywalom na 12 punktów (69:57). W ostatniej części gry zawodnicy AZS UJK nie oddali już przewagi i ostatecznie zwyciężyli 90:81.

Punkty dla AZS UJK Kielce: Wojciech Pisarczyk – 24; Piotr Osiakowski – 19; Dominik Wesołek – 11; Oskar Lesisz – 9; Piotr Łosiak – 8; Jakub Lewandowski – 7; Dzmitry Makhnach, Igor Wierzbicki – 5; Maciej Flisiak – 2.